Benátecké družstvo bylo jako nasazený tým nalosováno do skupiny číslo 3 spolu s polským mistrem Suwalski Klub Badmintona Litpol – Malow , islandským týmem BH a litevským Panevežys Badminton Club. Celkem se šampionátu účastní šestnáctka týmů, které jsou rozlosovány do čtyř skupin, z každé skupiny, ve které se týmy utkají každý s každým postupují první dva týmy do čtvrtfinále. Pro benátecké družstvo to bude již třináctá účast v devětačtyřicetileté historii klubu.

Benátecké družstvo se v Polsku představí ve složení Kateřina Zuzáková, Agnes Körösi, Helina Rüütel, Cristian Savin, Milan Dratva a Steven Stallwood.

„Účast na Mistrovství Evropy klubů je pro nás velmi prestižní záležitostí vůči našim reklamním partnerům, městu Benátky nad Jizeoru a Středočeskému kraji. Pro hráče samotné je vždy ctí startovat na top evropské soutěži, kterou mistrovství Evropy klubů bezesporu je,“ říká prezident benáteckého klubu Petr Martinec.

Marek Matějovský nebyl bez fotbalu ani během soutěžní ligové přestávky. V Mělníku si zahrál benefiční utkání v dresu Real Top Praha.
Léto plné fotbalu. Matějovský běhá na stadionu a relaxuje u golfu

Ten okomentoval soupeře ve skupině: „S losem jsem spokojený. Polský mistr Suwalki bude určitě silný v takřka domácím prostředí, litevský a islandský tým je velkou neznámou, přesto věřím, že je v silách našeho družstva postoupit do čtvrtfinále." Prvním soupeřem českých mistrů bude v úterý od 16 hodin litevský Panevežys BC.

Zatímco dospělá část týmu je v Polsku, mládežníci si odbývají reprezentační povinnosti na Olympiádě dětí a mládeže v barvách Středočeského kraje v Olomouci. Benátecký klub dodal do reprezentace hráče Karolína Kalkušovou, Petra Martince mladšího a Václava Burkovce.