Benátecké družstvo bylo jako nasazený tým nalosováno do skupiny číslo 3 spolu s polským mistrem Suwalski Klub Badmintona Litpol – Malow , islandským týmem BH a litevským Panevežys Badminton Club. Celkem se šampionátu účastní šestnáctka týmů, které jsou rozlosovány do čtyř skupin, z každé skupiny, ve které se týmy utkají každý s každým postupují první dva týmy do čtvrtfinále. Pro benátecké družstvo to bude již třináctá účast v devětačtyřicetileté historii klubu.

Benátecké družstvo se v Polsku představí ve složení Kateřina Zuzáková, Agnes Körösi, Helina Rüütel, Cristian Savin, Milan Dratva a Steven Stallwood.

„Účast na Mistrovství Evropy klubů je pro nás velmi prestižní záležitostí vůči našim reklamním partnerům, městu Benátky nad Jizeoru a Středočeskému kraji. Pro hráče samotné je vždy ctí startovat na top evropské soutěži, kterou mistrovství Evropy klubů bezesporu je,“ říká prezident benáteckého klubu Petr Martinec.

Ten okomentoval soupeře ve skupině: „S losem jsem spokojený. Polský mistr Suwalki bude určitě silný v takřka domácím prostředí, litevský a islandský tým je velkou neznámou, přesto věřím, že je v silách našeho družstva postoupit do čtvrtfinále." Prvním soupeřem českých mistrů bude v úterý od 16 hodin litevský Panevežys BC.

Zatímco dospělá část týmu je v Polsku, mládežníci si odbývají reprezentační povinnosti na Olympiádě dětí a mládeže v barvách Středočeského kraje v Olomouci. Benátecký klub dodal do reprezentace hráče Karolína Kalkušovou, Petra Martince mladšího a Václava Burkovce.