V lednu uhráli futsalisté druholigového Malibu dvě remízy a ze zápasu s pražskými Wizards odešli poražení ostudně 0:5. Na první výhru v novém roce si tak musely Růžovky počkat až do února. O to sladší ale tříbodový zisk byl. Před solidně naplněnou mladoboleslavskou halou Malibu porazila lídra druholigové tabulky Absolut Černý Dub 7:4.

Proti soupeři z jihu Čech hrála už předzápasová statistika, která tvrdila, že Absolut odjížděl z Mladé Boleslavi vždy s prázdnou. A naplnila se i tentokrát. „Sehráli jsme skvělé utkání proti lídrovi soutěže a dokázali jej porazit. Musíme však na tento výkon navázat v dalších zápasech. V hledišti sledovalo utkání opět velké množství skvělých fanoušků, za což jim nesmírně děkujeme,“ hlásil po zápase domácí kouč Michal Bílek.

„Prohráli jsme zaslouženě, na víc jsme v sobotu neměli. Brankový rozdíl mohl dokonce být ještě výraznější, domácí trefili několik tyček,“ dodal brankář hostů Patrik Kříž.

Trenér Rejšic Luděk Kokoška
Navrátilci i top kanonýr z okresu. Rejšice zbrojí na těžkou jarní misi

V prvním poločase se skóre přelévalo ze strany na stranu a ten nakonec skončil smírným výsledkem 3:3. V tom druhém už převzalo otěže zápasu domácí Malibu a postupně si vybudovalo tříbrankový náskok.

Také souboj dvou nejlepších střelců soutěže dopadl lépe pro růžové barvy. Zatímco hostující sniper Viktor Kadlec se trefil dvakrát, nejlepší střelec loňského i aktuálního ročníku Matěj Vaněk nasázel hattrick. Aktuálně má na svém kontě 28 přesných zásahů, což je o jeden více než v loňském ročníku. Před sebou pak má jeho tým ještě čtyři zápasy.

V tom nadcházejícím se v pátek představí na Kladně, které je na druhém místě, když na vedoucí Černý Dub ztrácí díky jeho porážce v Mladé Boleslavi už pouze jediný bod.

Malibu Mladá Boleslav – Absolut Černý Dub 7:4 (3:3)

Branky: 1. Vaněk (Maryška), 10. Bělík (Maryška), 14. vlastní, 22. Rudzan (maryška), 26. Maryška (Bělík), 37. Vaněk, 40. Vaněk – 6. Kadlec (Ďurica), 9. Kadlec (Šrámek), 10. Krejčí (Růžička), 27. Vávra. Rozhodčí: Kresta, Zlatník. ŽK: Maryška – Vávra. Diváci: 150.

Malibu: Truksa – Maryška, Rudzan, Bělík, Vaněk – D. Machů, Zabilanský, Š. Machů, Polanka (21. Zajíček).