VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PTEJTE SE šéfa boleslavského Infocentra Gerarda Keijspera

Gerard Keijsper bude na otázky čtenářů Boleslavského deníku odpovídat ve středu 20. dubna od 10 hodin, ptát se můžete na cokoliv

PTEJTE SE šéfa boleslavského Infocentra Gerarda Keijspera

Gérard Keijsper - šéf infocentra v Mladé Boleslavi

Tento rozhovor byl ukončen dne 20.4.2016
DOTAZ: Dobrý den, pane Keijspere, co aktuálně chystáte v infocentru?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Jindřich,

za prve na začátku omlouvám se za svoje češtinu nebo jak to nazývám hospodštinu. Nikdy jsem češtinu podřadně naučil a psáni češtinu je pro mně teda ještě mnoho složitější než mluvení slova.
za druhé děkuji za otázku.
Pracujeme na re-edice brožurek které jsme vydali v rámci druhé evropské projekt Mladoboleslavsko - nejen brána do Českého ráje nebo aspoň devět z nich.
Dál chceme zmapovat přístupnosti podniky které fungující v cestovní ruch pro fyzické hendikepovaní osoby. tuto mapovaní by přineslo informace pro tuto skupina obyvatel které roste a doufáme že timto oslovíme další skupina lide.

potom pracujeme na to aby stránky www.metalovacesta.cz byli rozšíření o další 4 zahraniční jazyky.

jinak pracujeme na běžné zprovozni věci
DOTAZ: Uskuteční se opět metalové sympozium? A v jaké termínu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Jan Hrdinka,

děkuji za vaše zájem ano zase proběhne od 6.6.2016 až 10.6.2016.

letos máme navíc novinka že přijdou tří dřevo řezbaří jako doprovodný program 7 a 8 června. Oní budou vytvořit zajimava lavicky z téma "Divadlo"
DOTAZ: Na fejsbuku jsem viděla událost Metalové sympozium, kdo budou letošní hosté? A kdo je vybírá, vy?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Fido,

letošní hosté budou z Anglie Ian Gill, z Belgie Tim Roosen, Petr Vaněk, z Finsko máme Risto Immonen, a z Srbsko máme
Nedim Hadzi Ahmetovic

každý rok snažíme dostat doporučení od umělce které se pravě učastnejí a tuto doporučení funguje většína oboustranně

jinak proberu vybranně lide s Davidem Szalayem
DOTAZ: Metalová cesta MB je skvělý nápad, kdo ho vymyslel? A bude mít nějaké pokračování?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Lenko,

Metalová cesta vymyslela Kolegyně a Váše jmenovec Lenka Bavorová.

Pokračovaní nevím jestli budou další panely. Bohužel cestovní ruch není z evropské unie podporovaní a tim obrovské zdroj finance pro nás odpadla.

jak jsem napsal jako první dotaz chytáme zmapováni podniky ohledně jejích přístupnosti, jsme v jednaní z různé organizace včetně města aby to ještě letos mohlo probíhat.

jinak chceme dělat značení v chodníku aby návštěvníky si mohli orientovat mezí zastávky ale zjistěme kolik by to stalo a za jaké podmínky to můžeme realizovat a děláme průzkum kde nečo podobně již maji například město Kromeříz. Nechceme jit snadné cesty vertikalni značení protože značek dopravni již máme dost.
DOTAZ: Jak hodnotíte kulturní dění ve městě vy? Vím o vás, že se v té oblasti hodně angažujete, ale myslíte si, že jde Boleslav dobrou cestou? Připadá mi, jako by tu snad ani nebyl nikdo, kdo to má na starosti.
ODPOVĚĎ:Dobrý den Freddie,

nevím jestli bych to měl hodnotit, protože chodím ctyříkrat do roka do divadlo, stejne tak do kina. Za kultura jsou odpovědní spousta lide a jsem rád že jsou i drobné podnikatele nebo jiné organizace typu téma dne, omlouvám se vypíchnu pouze jednou, kterou prinesou to nekomerční kulturou. Pokud chceme my byt kulturnejší bychom se také dát ruku k dilo, napřiklad téma dne by to urcite ocenili. Metalové sympozium podstatě kulturni akce vzbikla ale kvuli tomu že chceme dělat reklama v zahranice pro Metalová cesta a to pro nás udelaji pravě ty cizi umělce. je to takové gerila marketing.
DOTAZ: Slyšel jste o nápadu přestěhovat knihovnu do domu kultury? Jak se na tento nápad díváte a co byste vy osobně vůbec rád v zrekonstruovaném kulturáku viděl?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Minie,

slyšel jsem o tom, prvni reakce byla obava.

druhá reakce jak to budu vypadat, jelikož nevim kde by to pasovala do kulturaka. jaké to má vliv na služba knihovna. A jelikož nemám tyhle informace neumím to na stoprocentně odpovidat ale zatim mám osobni nazor které řika radší ne.

Jelikož pracuji na zakladě cestovní ruch bych rad tam videl dustojni konferencni prostory, které mohu fungovat vice učelové. Na karmel sice mají krasné prostory ale diky provozu školy jsou značné omezení. Organizatory konference můžeme pomalu nabidnout i kvalitni uby\tovaní ostatni služby si také zlepšujou.
DOTAZ: Vím, že jste byl u zrodu leteckého muzea, jak jste s jeho konečnou podobou a fungování spokojen?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
tak u zrodu bych neřekl. Když jsem se setkal se Panem Handlikem jsem mu řekl že je škoda že jeho letadla jsou většinou schovani v hangaru. Jsou to unikaty. Jsem mu řekl by to chtělo muzeum letectvi ale ja jsem mu řekl ze by to chtělo historické budova podstatě kopie prvni republikova hangaru aby to pasovala k těm replik které tam jsou. V hollandsku existuje muzeum které má vernou kopie amsterdamské letiste z roku 1930, cela letiste je tam podstate znovu postavení. To jsem bral jako inspirace. Tento napad mu ale někdo jiné také dal a řekl největší problém bylo financováni.

ja jsem mu upozornil že evropské fondy financujou kromě exponaty všechno i celou stavbu, by měl najit "pouze" spoluúčast ve vyše 20%.

Pan Handlik to potom už zařidil bez mého pomoci. ale pasoval do vize protože jsem chtěl aby tady bylo muzeum motorek, a na hlavni nadraži vzniklo zazemi pro parní vlaky a na popluzni dvur interaktivni centrum včetně knihovna na dopravni technika. a not bychom zase mohli navazat s kongressové turistika.

pan architekt Hlavaček to ale vzal z uplné jiné směr a dál tam moderni budova, které ziskal stavba roku, Mladá Boleslav má 4 stavby roku což je celkové unikat.

tím že je návštěvnosti je mnohém vyší než se očekavalo je to vyborně doufejme že to bude mít ještě rostouci tendence.
DOTAZ: V čem vlastně spočívá role infocentra? A změnila se nějak po nástupu nového šéfa kultury?
ODPOVĚĎ:Role infocentra je poradenstvi návštěvniky a turisty města kam zajit a co dělat tady v městě.

Změnilo se to že jsme začali více propagovat region Mladoboleslavsko, byt vice na očich podnikately jim podat pomoci ruku ze její prezentace. Jinak jsem pouze rozšířili již existující služby předprodej vstupenek na ružné akce. Jinak nabijeme karty pro dopravni podniky což je služba občané města.

bohužel si mi nepodařilo přemlouvat hokejové klub a fotbalové klub a divadlo aby prodej vstupenk mohlo projit i přes nás ale nsad to pujde do budoucnost.

po nastupu nový šef v kultuře změnilo s to že na naše služby můžeme prijmout elektronické plateb.
DOTAZ: Pane Keijspere, chybí vám v Boleslavi z hlediska kulturního vyžití něco? Kam chodíte rád?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Ute,

osobně jsem kulturně nenaročné zakaznik jak jsem řekl 4 krát do roka do kina a divadlo
DOTAZ: Nemohl jsem si nevšimnout vašeho zvláštního jména, jste cizinec? A jak jste se do Mladé Boleslavi dostal?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Ondřej,

ano jsem cizinec jsem Hollandian, pravě proto pisu tak špatně české.

to je na dlouho vypravení kratkou varianta vám ale dám
Jsem bydlel v Praze a kvuli rodinu jsme si přestěhovali do Mladé Boleslaví
DOTAZ: Dobrý den, hovořilo se o nějaké aplikaci pro mobily, která bude sloužit k informování veřejnosti o kulturních akcích, jak to s ní vypadá?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Jan Hrdinka,

děkuji za vaše dotaz mně těší že sledujte co děláme.

aplikace funguje na Android a Apple a je zdarmo k ztahnuti jmenuje se Mladoboleslavsko
aplikace funguje na stejne datové sklad a kalendář akce jako máme na stránky www.mladoboleslavsko.eu

Aby to nebylo pouze infocentra které vyplní této aplikace jsme nabizeli licence okolni města, Benátky nad Jizerou, Bakov Nad Jizerou, Mnichov hradiště, Dobrovice, Dolní Bousov, Kosmonosy, Běla pod Bezdězem, Mšeno, Kněžmost, aby aplikace fungovala na cely region. Licence které jsem nabizeli zahrnuje i moznost že data které zahrnuje její oblast by objevil na její webové stránky.

tuto možnost jsme nabizeli DDM, muzeum Mladoboleslavsko včetně jejích pobocky v Benátky nad Jizerou a Běla pod bezdězem.

jsem to nabizeli i naše město ale zatim je problém z premostění dat. nejsem programator tak nevím kde je háček.

qr kód na aplikace najdete na stránky www.mladoboleslavsko.euDOTAZ: Jaká akce, která se v Boleslavi chystá, bude podle vás stát za to? Kam se určitě vydáte vy a kam byste pozval třeba příbuzné?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Sandro,

jak jsem psal jsem nenarocné kulturni člověk. ale akce které urcite neminu protože je zorganizjuje je Metalové sympozium v areál prumyslové školy v 6 až 10 červnu 2016.Potom doufám že mám čas pro letecké den, to je pro mně asi nejlepší co se chystá.
jinak svatováclavské jizdy se jdu určite podivat

pro uplně jiné kultury jsem zvedavi co chysta klinika Dr Pirek za další vystava, vystava skla jsem již viděl.
DOTAZ: Jak jste se dostal k letectví? Vím, že jste o letadlech napsal knihu, létáte také sám? A chystáte nějakou další knihu? Třeba i na jiné téma...
ODPOVĚĎ:Dobrý den Sedmik,

Letectvi je moje koniček. které mi přerostla. ano napsal jsem dvě knihy. Bohužel neletím sám. Jina knizka pracuji na to ale bude to vzdy o letectvi.
DOTAZ: Pane Keijspere, mají už všechny sochy z metalového sympozia své místo ve městě? A máte už vymyšleno, kam přijdou ty letošní?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Pípal,

ne bohužel nemaji ale pomalu se k tomu dopracujeme. 4 sochy stojí na zahradě u klinika Dr. Pírek z roku 2013. na letiste jsem nedavno instalovali posledni socha z roku 2013. z roku 2014 je žirafa instalovana před Ekozahrada, před 3. zakladni škola stoji také socha na lavicka. a druhé května bude officialni odhalení socha v Klaudianová nemocnice

z roku 2014 zbyde potom jenom socha do fontana které je teď vystavovano v parkovaci domy na staroměstské náměsti.

pro sochy z roku 2015 existuji studie které by umistil pět soch do Havelsky park. Jelikož chtějí tyto sochy pouzivat na doprovodni program Metalové sympozium 2016 na Staroměstské náměsti které probíhá 9.6.2016.

Letošní sochy ještě nemáme rozhodnuti a musím to dát pan Primátor k nahlizeni ale budou dila hotový.
DOTAZ: Pane Keijspere, jaký kulturní zážitek vám v poslední době udělal radost?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Mikeš,

abych řekl pravdu divadlo a to jak je dulezity mit Filipa
DOTAZ: Musím říci, že jsem dost znechucena současným vedením kultury města, jaký je na to váš názor? Za bývalého šéfa Pavla Filipa se o akcích aspoň vědělo, ale nyní... Co si o tom myslíte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Jano,

nezlobte se nebude se vyjadřovat k moje vedení ani byvali.

pravě my v infocentra snazime to informavost posledni osm let zlepšit a máme nový nastroje a to jsou www.metalovacesta.cz, www.mladoboleslavsko.eu a aplikace do mobilu o které jsem odpověděl v jeden z předchozi otazky.

dal můžete v Infocentra vyzvednout mešicni kulturni přehled které je zdarmo k dispozice. My také dáme většina informace o kulturni akce do Boleslavan ale tam jsou prisnejší pravidla co v tom bude publikované.

jinak Kulturni dum vydalo letaček s přehledem akce které chystaji par měsice dopředu a to vydali ted po druhé tento letacek můžete vyzvednout u nas i v domě Kultury na recepce
DOTAZ: Pane Keijspere, jaký je váš názor na infocentra v menších městech. Jde se bez nich obejít a doufat, že vás budou propagovat v okolních infocentrech? Mám na mysli například pětitisícové Kosmonosy, které jako jedno z mála měst v okolí vlastní IC nemají, a většina zastupitelů to jako nutnost nevidí. Děkuji a přeji pěkný den.
ODPOVĚĎ:Dobrý den Kyrie,

budeme upřimné rozpočet je malá a naklady na provoz Infocentra nejsou nejak malá.

O Kosmonosy vím že je tam zájem o Infocentra, ale zastupitele to vnimají jinak. Pokud ale chtějí aby větší Infocentra začalo dělat její prezentace může to dopadnout že to bude prezentace o nás bez nás. Infocentra Mladá Boleslav se znaší prezentovat celý region bohužel účast Kosmonosy tam často chybí. Není to politická priorita.

Napřiklad Bakov nad Jizerou otevirali nedavno Infocentra u Zviřetice a zorganizijou tam i Kulturni akce a maji diky tomu překvapující mnosztvi návštěvniky.
DOTAZ: Líbí se mi sochy z metalového sympozia po Mladé Boleslavi, která je vaše nejoblíbenější a proč?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Petr Koukal,

Protože jsem vždy u toho jak vznikají sochy mám se každou sochu vztah. Největší vztah asi mám s jednou sochu které stojí pravě v parkovaci domy. Protože Rik Beuselinck z Belgie nám psal že by rad udělal sochy do fontána. Jsme to odsouhlasili po poradu z vedeni města. Rik Beuselinck prostudoval českou historie a jako milovník hudby zapracoval tolik symbolika do toho socha že tuto socha je asi moje oblíbeni. Odkazy které tam jsou na Bedřich Smetana, Janeček, Dvořák. Jsem byl pravě u toho když v střední Průmyslová škola pustili poprvé vody do toho socha a studenti a jiné návštěvniky které u toho byli začali spontaně tleskat.

pokud to vidim spravně bylo tohle posledni dotaz

chci všem poděkovat za svoje dotazy a vaše zájem.

ještě jednou přijmete moje omlouvá za svoje češtinu.

přeji Vám všem i čtenařu hezké zbytek dne

na shledanou

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT