VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PTEJTE SE Miloše Petery, hejtmana Středočeského kraje

Hejtman Středočeského kraje bude na vaše dotazy odpovídat v redakci Boleslavského deníku ve středu 8. září v 15 hodin.

PTEJTE SE Miloše Petery, hejtmana Středočeského kraje

Středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Tento rozhovor byl ukončen dne 8.9.2016
DOTAZ: Dobrý den ,v roce 2008 jsme koupili nemovitost v ulici dlouhá Dolní Bousov .Je tady katastrofálni silnice na kterou je vypracován projekt ,ale bohužel jako každý rok nejsou peníze a teď jsou prý přednější volby.Dům máme zničený od silnice,neboť když zaprší máme ho celý mokrý a od bahna ze silnice.Ostatnim sousedům praskají domy .Jedná se o úsek od náměstí po koleje ul.Dlouhá.Jezdí tu xxx traktorů a nakladnich automobilů denně a dost rychle.Pokud to nebude možné opravit jestli můžeme poprosit alespoň o zákaz nákladních automibilů a traktorů.Děkujeme za vyřízení a odpověď
ODPOVĚĎ:Oprava této silnice byla původně v plánu na letošní rok, ale nyní je bohužel vzhledem k nedostatku financí pod čarou. Je již vysoutěžen technický dozor, zhotovitel zatím ne. Čekáme, zda ještě letos dojde k posílení financí na opravy ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Pokud jde o zákaz vjezdu nákladních automobilů, obec by na Vaši žádost měla iniciovat jednání patřičných organizací.
DOTAZ: Dobrý den
Jakou stranu upřednostníte, kdyby ČSSD s oběma dala většinu, zastupitelstvu? KSČM či ANO?
ODPOVĚĎ:Krajský výbor ČSSD vydal usnesení, ve kterém zhodnotil čtyřletou spolupráci s KSČM, konstatoval, že byla na dobré úrovni a pokud pro to budou podmínky, rádi bychom v ní pokračovali. Po volbách ale samozřejmě předpokládáme jednání se všemi stranami, které se dostanou do krajského zastupitelstva.
DOTAZ: Dobrý den,zajímá mě dopravní obslužnost a stav silnic na hranicích středočeského kraje s kraji ostatními.Mám totiž dojem,že vše se soustředí pragocentricky a na okrajové části kraje se doslova kašle.
ODPOVĚĎ:S vaším názorem nemohu souhlasit, opravy komunikací probíhají na celém území Středočeského kraje. Je třeba ale konstatovat, že zanedbanost komunikací je největší v okresech Praha - východ a Praha - západ, což vytváří dojem, že se do těchto oblastí více investuje. Z hlediska dopravní obslužnosti kraj za poslední tři roky nesnížil autobusovou ani železniční regionální dopravu, právě naopak. Nasmlouváváme více kilometrů regionální dopravy a máme dohody s hraničními kraji o spolupráci v dopravě přes jejich hranice.
DOTAZ: Pane hejtmane, je těsně před volbami. Myslíte si, že jste za poslední 4 roky dostáli svým předvolební slibům z minulé kampaně? Popřípadě bych prosila příklady toho, jak konkrétně jste sliby naplnili. Děkuji.
ODPOVĚĎ:V drtivé většině jsme volební program splnili. Z těch zásadních témat jde především o investice do zdravotnictví, investice do silničních komunikací, posílili jsme sociální služby výstavbou dvou domovů seniorů a přístavbou dalších tří. Zachovali jsme žákovské jízdné v autobusové dopravě, propláceli jsme zdravotnické poplatky a v neposlední řadě jsme pokračovali v grantových dotacích pro obce a města.
DOTAZ: Dobrý den, pane Hejtmane, můžete mi prosím sdělit, kdy dojde na výstavbu obchvatu obcí Boseň a Kněžmost? Po silnici III. třídy, která vede středem těchto obcí, se denně valí stovky, či spíše tisíce kamionů. Před několika lety se provádělo jakési měření či sčítání aut, bohužel zrovna v době, kdy byl v Mnichově Hradišti rekonstruován most na obchvatu města a kamióny proto jezdily jinudy. Provoz tu je opravdu značný, obchvat je velmi potřebný. Kdy se dočkáme?
ODPOVĚĎ:Tento obchvat byl v plánu investic evropských dotací. V rámci dotační politiky EU došlo k vyřazení silnic III. tříd z dotací v období 2014 - 2020. Kraj nyní hledá finanční prostředky z národních zdrojů na možnost financování tohoto obchvatu. Více informací budeme mít v příštím roce.
DOTAZ: Vážený pane Petero. Chtěla bych vědět, co chcete v dalším 4 letech na hejtmanství jako jeho hejtman dokázat?
ODPOVĚĎ:V případě úspěchu ve volbách a zvolení hejtmanem bych chtěl dokončit rozdělané projekty, ať už se jedná o vybudování veřejných přístavišť na Labi, zřízení národního parku Křivoklátsko, či vybudování obchvatu kolem Staré Boleslavi a Lysé nad Labem. Jako prioritu pro další období vidím dokončení generelu rozvoje nemocnic zřizovaných Středočeským krajem, zajištění finančních prostředků pro bezplatnou dopravu v autobusech a na železnici pro důchodce nad 70 let a děti do 10 let. Chtěl bych se také zasadit o přípravu a realizaci silnice 511 (propojka mezi D1 a D11) a výstavbu dálnice D3. jako nutnost vidím přípravu a započetí stavby železniční Svijanské spojky, která spojí Prahu s Mladou Boleslaví. I nadále chci klást důraz na bezpečnost obyvatel Středočeského kraje, starat se o jejich kulturní a volnočasové vyžití.
DOTAZ: Pane hejtmane, jak to vypadá se stavbou rozšíření třídy Václava Klementa v Mladé Boleslavi a kdo ji zaplatí? Kdo vlastně bude správcem této komunikace - město nebo kraj?
ODPOVĚĎ:V současné době probíhají přípravné a projekční práce, které hradí magistrát Mladé Boleslavi. Investorem vlastní stavby bude Středočeský kraj, který následně rozhodne o způsobu údržby a provozu této komunikace.
DOTAZ: Zajímalo by mě, zda byste pro další volební období v kraji upřednostnil širokou koalici politických stran, nebo hodláte i nadále při případném úspěchu vaší strany a při solidním výsledku KSČM pokračovat v této úzké koalici při správě Středočeského kraje?
ODPOVĚĎ:Již jsem odpověděl. Spíše preferuji spolupráci menšího počtu subjektů tak, aby ale pochopitelně byla zachována jejich většina v zastupitelstvu.
DOTAZ: Pražáci nám mimopražským zkomplikovali parkování v Praze. Když pojedu k Vám na úřad, co mě čeká? Bude nějaká možnost zaparkovat blízko Vaší budovy na Praze 5?
ODPOVĚĎ:Ano. Pro návštěvníky našeho úřadu jsme získali deset parkovacích míst. Pokud si vyzvedne na vrátnici parkovací lístek, parkování je na dobu jedné hodiny zdarma.
DOTAZ: Kdy už bude konečně otevřela rozhledna nedaleko Kněžmosta - Čížovka ? děkuji
ODPOVĚĎ:Před dvěma týdny jsme otevřeli areál Vrchbělá a na podzim by měla být otevřena i rozhledna Čížovka.
DOTAZ: Dobrý den,
jak jste spokojen s výkony a výsledky fotbalistů Nymburka?
ODPOVĚĎ:V současné době ano. Nyní je ve fotbalovém klubu euforie a kdybych hovořil s nadsázkou, tak už tam myslí na druhou národní fotbalovou ligu.
DOTAZ: Dobrý den, pane hejtmane, chtěl bych se zeptat na areál ve Vrchbělé. Byli jsme tam s rodinou, in-line dráhy jsou pěkné jen mi přišly hodně náročné, dětské hřiště se povedlo, ocenili jsme i restauraci, ale přijde mi, že na tak velký areál je tam toho málo. Počítáte s nějakým dalším rozvojem - tenisové kurty, hřiště na míčové sporty atd.?
ODPOVĚĎ:Budeme chtít nejdříve vyhodnotit, jaká je návštěvnost, jakou cílovou skupinu areál láká a podle toho se rozhodneme o případném budování další infrastruktury.
DOTAZ: Dobrý den. Když se otvírací Severovýchodní tangenta, mluvilo se i o rozšíření třídy V. Klimenta. Jak to vypadá?
ODPOVĚĎ:Už jsem odpověděl.
DOTAZ: Vážený pane,všude se teď dělají modré pruhy,aby tam cizí nemohli parkovat a poškodit hlavně ty občany,kteří jezdí auty do práce i občany,kteří si to musí zaplatit.Modré pruhy jsou podle mně modré,že to hlavně chce ODS.Je to taková daň,kterou platíme z daní nás všech.
ODPOVĚĎ:Pokud hovoříte o parkování v některých pražských částech, pak chápu jednání magistrátu. Vidím ale problém v tom, že se nejdříve měla vybudovat parkovací infrastruktura v okrajových částech Prahy a na území Středočeského kraje (tzv. parkoviště P + R) a teprve potom se měly zřizovat další modré zóny.
DOTAZ: Dobrý den. Opakovaně jste zmínil, že kraj pracuje na propojení veřejné hromadné dopravy s Prahou. Kdy se dočkáme na Mladoboleslavsku?
ODPOVĚĎ:V první polovině roku 2017.
DOTAZ: Dobrý den, pane hejtmane, budou se ve Středočeském kraji stavět nějaké nové přehrady? Na Moravě už je vláda plánuje...
ODPOVĚĎ:Na území Středočeského kraje se přehrady jako takové stavět nebudou. Uvažuje se pouze o vybudování dvou velkých nádrží v okrese Rakovník. Tyto nádrže by měly sloužit k udržení vody v krajině.
DOTAZ: Omlouvám se, odeslal jsem nechtěně před dopsáním... Takže můj dotaz zní: Dočetl jsem se, že do leteckého muzea mají dostat bývalý vládní letoun prezidenta Havla. Nevíte, kdy to asi tak bude? A jak jste s fungováním muzea a úrovní expozice spokojen?
ODPOVĚĎ:Je pravda, že do Muzea Metoděje Vlacha má přijít vládní letoun TU 144. Byl bych rád, kdyby se podařilo projekt realizovat v příštím roce. Nyní hledáme zdroje na jeho přesun. Projekt muzea se vydařil a s jeho činností jsem velmi spokojen.
DOTAZ: Dobrý den, pane hejtmane, slyšela jsem, že se připravuje nějaké omezení pro kamiony, jejichž řidiči se vyhýbají placení mýtného a raději využívají k tranzitní přepravě silnice II. a III. tříd. Silnice nejsou na takový objem přepravy stavěné. Jak obce mohou této tranzitní přepravě zabránit? Děkuji.
ODPOVĚĎ:Toto je velmi složitý problém. Kraj žádal ministerstvo dopravy o zpoplatnění kamiónů na silnicích II. a II. tříd. Vzhledem k tomu, že bylo rozhodnuto ministerstvem dopravy o prodloužení smlouvy s firmou Kapsch o tři roky, bude tento problém pokračovat.Ve výjimečných případech je možno žádat silniční správní orgán o omezení kamionové dopravy v určitém úseku komunikace.
DOTAZ: Pane hejtmane, dobrý den, hodně se nyní mluví o spolupráci s Čínou, je to pro Středočeský kraj taková výhra?
ODPOVĚĎ:Středočeský kraj hledá možnosti spolupráce s různými regiony na úseku ekonomickém nebo i v rámci turistického ruchu. Jednou z těchto destinací je i Čína. Ve vztahu k Číně nám jde hlavně o rozšíření turistického ruchu, proto od poloviny srpna létá pravidelná linka Praha - Chen-du. Dalším úspěšným počinem je páteční návštěva generálního ředitele firmy Changchong, v jehož delegaci by měli být další konkrétní investoři do průmyslové zóny v Nymburce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT