VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PTEJTE SE Jiřího Boušky, florbalisty Technology MB a náměstka primátora

Jiří Bouška je nejen první náměstek primátora Mladé Boleslavi, ale také jeden z hráčů týmu Technology Florbal. Na vaše dotazy bude odpovídat v úterý 22. března v 11 hodin.

PTEJTE SE Jiřího Boušky, florbalisty Technology MB a náměstka primátora

Sportovec Mladoboleslavska 2015

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Jaké autobusy budou v rámci obnovy vozového parku DP pořizovány na naftu nebo CNG?
ODPOVĚĎ:Z nového programovacího období evropských dotací se nám podařilo vybojovat částku přes 100 Mil. Kč na obnovu vozového parku DP. Celkem plánujeme do roku 2023 pořídit 21 autobusů. Výše dotace je 85% z pořizovací ceny. Jelikož se dotace týkají pouze CNG autobusů, tak budeme pořizovat právě je.
DOTAZ: Dobrý den, pane náměstku,

pokud mám správné informace, nová hala u 5. základní školy je k dispozici výhraně florbalistům. Plánuje se do budoucna její zpřístupnění i dalším halovým sportům? Nepřijde mi správné, aby z veřejných peněz financované sportoviště bylo vyhrazené pouze jednomu sportu.

Děkuji,

JH
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

město má v současné době velké 2 haly. Jestli mám správné informace tak jednotlivé kluby dávaly na začátku halové sezóny požadavky na počty tréninků a na halu, ve které chtějí trénovat. Výsledné rozdělení dospělo ke všeobecné spokojenosti. Velký problém by určitě nastal, pokud by tady žádná nová hala postavena nebyla. Jinak hala u 5 ZŠ využita po celý den, ráno využívají školy, hala u Kauflandu je ve všední dny plně zaplněna až od cca od 15:00 (není v blízkosti škol). Všechny organizace platí za hodinu v obou halách stejně, cena se v průměru pohybuje okolo 800 Kč. Že je v MB hodně dětí hrajících florbal a že potřebují někde sportovat je realita, ale za to bychom měli být spíše rádi v době, kdy v ČR přibývá dětí obézních, sedících u počítačů a televizí.....
DOTAZ: Pane Bouška, rád bych třídil odpad, ale jsem otrávený z toho že je málo kontejnerů, se sklem a tetrapakem musím až o několik ulic dál, nechápu že tohle prostě nefunguje, je vidět že lidi to nebaví a pak je bordel všude kolem, nechávají ležet sklo u běžných popelnic na komunální odpad protože jsou líní dojít dál...možná by třídili líp kdyby bylo popelnic dostatek.
ODPOVĚĎ:Pošlete mi na bouska@mb-net.cz adresu kde bydlíte. Koukneme na to.
DOTAZ: Já se na nic zeptat nechci, jen chci říct, že vám budu proto Vítkovicím držet palce! Máte nějaký předzápasový rituál nebo třeba talisman? Díky Jindra, fanda florbalu
ODPOVĚĎ:Mám zažitou přípravu, která mi vyhovuje a snažím se jí dodržovat - jídlo, rozcvička, protažení. Bylo to těžké, ale podařilo se mi téměř všechny rituály odbourat. Zbylo jen to, že hřiště přibíhám jako druhý z týmu a při zdravení diváků poskakuji (celkem vysoko).
DOTAZ: Dobrý den, pane Bouško, chci se zeptat na ten parkovací režim, dost mi to dělá starosti, odkdy to bude platit a skutečně se to dotkne celého města?
ODPOVĚĎ:Mě také, rozhodnuto zatím není.
DOTAZ: Pěkné dopoldne, už je rozhodnuto jak byde vypadat nová podoba křižovatky silnice 1/38 s třídou Václava Klementa vrámci rozšíření VK. Byl zde pěkný návrh o zahloubení silnice 1/38 a horního kruhového objezdu? Platí příští rok jako zahájení stavby? děkuji Vám
ODPOVĚĎ:Slabým místem rozšíření TVK je právě kruhový objezd u Kosmonos. Společně s Kosmonosy a Škodou Auto jsme zaslali dopis na ŘSD s tím, že varianta zahloubení by byla ideální - zároveň nejdražší. Až se vyjasní otázka křižovatky, tak se můžeme posunout dál. Termínově si netroufám odhadovat
DOTAZ: Dobrý den, v jaké fázi je přípravy kompletní rekonstrukce zbývající části Ptácké ulice? Kdy by se mohlo začít stavět? Slyšel jsem, že zde bude nutné provést demolici několika objektů. Bude zde počítáno také s cyklostezkou jako v části pod hradem?
ODPOVĚĎ:Se zástupci této části řešíme několik problémů. 1. Rychlá oprava nejhorších chodníků - letos 2. Oprava přístupových schodišť do města (schody k Burgetu a Tovačovského) - měli bychom realizovat letos 3. Příprava studie variant řešení lokality "Ptácká střed" - od kolejí k revitalizované části silnice - studie by měla být letos hotová, pak se uvidí jak dál
DOTAZ: Dobrý den, co vás baví kromě florbalu?Máte vůbec ještě čas na něco jiného než práci a právě florbal?Děkuji
ODPOVĚĎ:S dětma teď máme docela srandu. Lindě už je rok a Jirkovi pět takže pořád něco hrajeme, vymýšlíme a blbneme...maminka z nás má vždycky radost. Prostě krásné období života......Jinak jsem celkem rád sám někde venku (na kole, pěšky).
DOTAZ: Dobrý den pane Bouško, chtěl jsem se zaptat jak dlouhá byla záruka na dláždění komunikace na Staroměstském náměstí? Po několika málo letech od dokončení je průjezdná ulice v žalostném stavu, plno propadů a nerovností, co s tím město hodnlá dělat? Mám obavu, že pouze místní opravy to už nezachrání a na místě by bylo kompletní předláždění včetně oprav příčných prahů. S dlážděním v Jaselské ulici se to nedá vůbec srovnat, zde byla odevedena opravdu kvalitní práce. děkuji
ODPOVĚĎ:Bylo realizováno v době, kdy jsem tady ještě nebyl, nedokáži odpovědět. Prověřím.
DOTAZ: Dobrý den, jak se vám líbil Sportovec roku v Domě kultury? Bavil jste se?
ODPOVĚĎ:Celkem ano, snad to Jardovi Bílkovi klapne a příští rok už bude v chomoutu.....
DOTAZ: Chtěl bych Vás poprosit jestli by bylo možné podél nové tangenty umístit nějaké odpadkové koše. Na celou vzdálonost od Bondy až k Lídlu není ani jeden. A už kolem tangenty je pěkný bordel.
ODPOVĚĎ:Díky za postřeh, prověříme, doplníme.....
DOTAZ: Dobrý den, můj dotaz směřuje ke stavbě centra ke zpracování odpadu. V jaké fázi přípravy je tato stavba a kdy se začne stavět? Čeká se na rozhodnutí soudu k žalobě na firmu Geosan? Na webu idnes se objevily informace, že už mělo proběhnout výběrové řízení a odevzdávat obálky s nabídkami na stavbu, kde je prosím pravda? děkuji za informace
ODPOVĚĎ:Tady se musím přiznat, že aktuální informace o výběrovém řízení nemám. Soud s firmou Geosan pokračuje. Napište mi na bouska@mb-net, informace zjistím.
DOTAZ: Dobrý den,prý máte na starosti parkovací systém.A já se ptám,kolik to již město stálo,zda bude zveřejněna smlouva s firmou,jak probíhalo výběrové řízení.Jak jsem již dříve uvedl,zda budou odškodnění ti,co mají kartu a nezaparkují,protože tam nebude místo.Dík.
ODPOVĚĎ:Tady pouze stručně, složité téma..... Na systému se pracuje, cílem je zlepšit parkování pro Boleslaváky. Zároveň ho zavedeme pouze v případě, že si jeho správností budeme opravdu jisti. Systém bude zaštiťovat společnost 100%-ně vlastněná městem (Městké parkovací domy MB), nevím tedy o jaké smlouvě píšete.
DOTAZ: Florbal je v poslední době hodně populární sport. Jak máte naplněná dětská družstva? Nemáte problémy s obsazením?
ODPOVĚĎ:Konkrétní čísla neznám, ale počet dětí neustále výrazně roste. Konkrétní zkušenost mám s mým synem, který chodí do přípravky a tam nedostatkem dětí opravdu netrpí.
DOTAZ: Jaké máte na radnici vztahy? Proslýchá se, že se tam prý s některými členy nemáte navzájem rádi. Je to pravda?
ODPOVĚĎ:Já mám rád přátelskou atmosféru a snažím se se všemi dobře vycházet. Ale jak to tak chodí i jinde, s někým bych na pivo zašel, s někým ne.
DOTAZ: Dobrý večer, jak lze skloubit politiku se sportem? Když se něco dělá je napůl, tak se to nedělá dobře. Dáváte přednost politice, nebo sportu? A naopak, nechybíte někdy kvůli důležitému zápasu na důležitém jednání?
ODPOVĚĎ:Všichni florbalisté v ČR hrají po práci nebo po škole. My máte v sezóně tréninky 3x ve všední den okolo 8 večer. Musím plánovat hodně dopředu, abych zvládal rodinu, práci a sport, ale to už k tomuto sportu patří.
DOTAZ: Pokud se nemýlím, tak jste v politice druhou sezonu. Jak se cítíte na radnici? Na velkou politiku jste podle mě celkem mladý .... Máte ještě vyšší politické ambice? Díky, Lukáš
ODPOVĚĎ:Měl jsem nějaké nabídky na kandidaturu do kraje, ale odmítl jsem. V komunální politice jsou výsledky vaší výsledky práce relativně rychle a hlavně hmatatelně vidět. Jsou to malé věci jako, že si vyfotíte ukopnutý odpadkový koš nebo díru v chodníku a druhý den je opraveno. Nebo ty větší věci jako je bazén a podobně. To mě na tom moc baví a ještě cca dva roky bude. V tom jestli se budu budoucna snažit "tlačit" někam výš, to zatím sám nevím.
DOTAZ: Je vám jasný, že zvýšením daně z nemovitosti jste si podřízli politickou větev? S prasátkem potáhnete pryč!
ODPOVĚĎ:Uvidíme kam se v řešení otázky výše daně posuneme. To že člověk "potáhne" někam pryč patří k politické realitě.
DOTAZ: Dobrý den jsem váse velká fanynka.Bylo by možné získat vaší fotografií s věnováním ? Děkuji
ODPOVĚĎ:To mě těší, doražte o víkendu zafandit a po zápase nějak vymyslíme.
DOTAZ: Nemám nic proti florbalu, pane náměstku,ale není ta znásobená podpora ze strany města do amatérského sportu trošku moc? Dostáváte skoro tři miliony, ne? Jste pořád amatérským klubem?
ODPOVĚĎ:Osobně jsem rád že v Mladé Boleslavi podporujeme sportovní organizace od těch malých až po ty největší. Jak píšete florbal je amatérský sport a jdou do něho v MB násobně nižší prostředky než například do fotbalu a hokeje. Myslím, že cca trojnásobné navýšení podpory v minulém roce odpovídá vývoji tohoto sportu v MB. Výše veřejné podpory florbalu v MB odpovídá tomu, jak jsou podporovány podobně velké a úspěšné kluby v jiných městech. V Brně, Ostravě i Praze jsou kluby dlouhodobě podporovány více. Vedle toho velká část těchto prostředků končí v Městské společnosti (SARA) za nájmy hal.
DOTAZ: Plánujete snížit daně z nemovitosti? Ukázalo se, že to nebyl dobrý tah, vrátíte koeficient na původní hodnotu? Případně kdy?
ODPOVĚĎ:Souvisí s předchozí otázkou. Detaily zatím nechci moc komentovat, jelikož nemáme projednáno v koalici a zastupitelstvu.
DOTAZ: pane náměstku, chci se zeptat, jak to aktuálně vypadá mezi městem a škodovkou? Slyšela jsem, že ty vztahy pořád nejsou moc dobré.
ODPOVĚĎ:Musím říci, že já osobně a spousta dalších lidí napříč politickými stranami v našem zastupitelstvu aktuálně věnujeme velké množství energie k tomu, abychom se se Škoda Auto nastavili dobré vztahy. Vzniknul Výbor pro spolupráci se Škoda Auto, kde jsou zástupci zastupitelských stran, Škody Auto a Okresní hospodářské komory. Včera byl výborem připraven princip dohody, který bude debatován v koalici a na zastupitelstvu.
DOTAZ: Jak jste se vlastně dostal k florbalu? Je to sport, o kterém asi před deseti lety nikdo nevěděl a nyní ho hraje snad půlka Boleslavi.
ODPOVĚĎ:Před asi 17 lety, když jsem kvůli škole skončil s cyklistikou jsem shodou okolností ocitnul v tělocvičně u 6.ZŠ. Tenkrát mě by mě nikdy nenapadlo, že tam se mnou jsou budoucí reprezentanti, medailisté z MS a vůbec hvězdy českého florbalu. Po roce plácání jsme se přihlásili do nejnižší, tenkrát páté ligy. Dalších asi 5 let jsem pořád dokola někomu vysvětloval co že to vlastně hraju……v roce 1999 byla florbalová základna v ČR 4000 členů nyní je to v tomto směru druhý sport v ČR se základnou okolo 70 000. V Mladé Boleslavi výsledky A týmu a dobrá práce s mládeží přivádí k florbalu stále větší množství mladých lidí, což mě moc těší.
DOTAZ: Hezky den, jak vidíte letos šance Technology? Nebojíte se, že už trpíte syndromem věčně druhý ? :)
ODPOVĚĎ:Dlouho jsme trpěli „syndromem“ třetích míst a semifinálových sérií. Nyní jsme dvakrát vyhráli pohár a loni byli druzí v lize. Teď nás čeká semifinálová série s Vítkovicemi, která bude náročná. Za ty roky jsem se naučil jít zápas od zápasu, takže teď mám v hlavě tedy jenom sobotní, který hrajeme kvůli televiznímu přenosu už od 13:00 v hale u Kauflandu. Doufám, že letos nezačneme pracovat na syndromu o kterém píšete, zatím druzí po základní části a v poháru…..
DOTAZ: dotazy mám dva. Na spoustě škol si dřív bylo možné pronajmout na tělocvičnu a provozovat tam rekreační sport. Teď je to téměř nemožné protože všude člověk slyší že tam trénují florbalisté. Dotaz zní proč je florbal upřednostňován. A ten druhý jaká je vaše původní profese. Děkuji.
ODPOVĚĎ:Po ukončení vysoké školy jsem pracoval 6 let na marketingu ve Škoda Auto, od 2010 jsem zde na radnici – letí to. Jsem rád, že v MB se nám podařilo zachytit raketový boom florbalu v ČR. Je zde tréninkové centrum mládeže Středočeského kraje a ohromné množství dětí i dospělých kteří ho hrají. Dlouhodobě sílil tlak halových sportů na vybudování dalších sportovišť. Jsem rád, že se nám loni podařilo dokončit halu u 5 ZŠ a sokolovnu v Debři, což hodně pomohlo. Jinak na stránkách www.saramb.cz jsme od ledna zveřejnili seznam sportovišť. Najdete zde informace o halách a tělocvičnách vč rozpisů s možností objednání termínu, kterými město disponuje. Třeba sokolovna v Debři nebo tělocvična na zimním stadionu nepatří mezi tolik známé a volno by tam mělo být.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT