VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PTEJTE SE Jana Hamáčka, předseda Poslanecké sněmovny parlamentu ČR

Předseda poslanecké sněmovny a boleslavský zastupitel bude odpovídat na vaše otázky v úterý 1. března v 9 hodin.

PTEJTE SE Jana Hamáčka,  předseda Poslanecké sněmovny parlamentu ČR

Jan Hamáček

Tento rozhovor byl ukončen dne 1.3.2016
DOTAZ: Jaké využití vidíte v bývalých kasárnách na Jičínské ulici?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, myslím si, že nejlepším řešením by bylo naplnění původního záměru, tedy vybudování hotelu vyšší kategorie. Pokud vím, za minulého vedení radnice byly tyto plány těsně před realizací, nové (a současné) vedení mělo a má jiný názor. Výsledkem je budova, jejíž stav Mladou Boleslav nekrášlí.
DOTAZ: Dobrý den, zajímalo by mě, kolika cizími jazyky se domluvíte? Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den. Domluvím se anglicky, německy a španělsky, mám základní znalost francouzštiny, pasivně ruštinu a polštinu.
DOTAZ: Dobrý den,
budete posilovat policii ve měste, vzhledem k zvyšující se kriminalitě? Jako důchodkyně chodím nakupovat do kauflandu a již se mi několikrát stalo, že mě obtěžovali, zatím jen slovně, opilí mladíci.. podobné situace jsou tam často, a je to velice nepříjemné a policie nikde....
ODPOVĚĎ:Dobrý den, to je spíše otázka na někoho z vedení města, ČSSD je v Mladé Boleslavi v opozici. Nicméně mohu slíbit, že pokud by od vedení města přišel návrh na posílení rozpočtu (a počtů) městské policie, podpořil bych jej.
DOTAZ: Dobré dopoledne,
jak trávíte volný čas, pokud vůbec nějaký máte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, volného času moc nemám. Pokud se přece jen najde, rád jej trávím se svou rodinou, buď na chalupě, nebo na výletech.
DOTAZ: Dobrý den,
zasahuje vám práce i do soukromí? Děkuji Nová
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za dotaz. Poslanci nemají pevnou pracovní dobu, tím méně jí má předseda sněmovny. Musím počítat s účastí na akcích ve večerních hodinách, o víkendech. Jsem rád, že mám ve své rodině velkou oporu.
DOTAZ: Co říkáte na stav budovy bývalých kasáren na jičínské ulici a postoji města? Můžete ze své pozice udělat něco proto, aby se z tohoto domu hrůzy konečně stalo něco užitečného?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, na tuto otázku jsem již odpovídal.
DOTAZ: Dobrý den,musím vám pochválit vaše webové stránky. Klobouk dolů, je vidět že se jim věnujete, dáváte o všem vědět, aby byli občané v obraze.Koukal jsem,že jste se setkal mimojiné s premiérem Gruzie...můžete nastínit jaké bylo ono setkání? Děkuji František Holý
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za otázku a pochvalu. Snažím se o svách aktivitách informovat všemi prostředky (web, facebook, twitter). Setkání s gruzínským premiérem bylo velmi příjemné, vztahy mezi našimi zeměmi jsou vynikající. V Gruzii je prostor pro naše podnikatele, celou řadu vynikajících gruzínských výrobků dovážíme.
DOTAZ: Dobrý den vám přeji, snad se mohu zeptat i na něco soukromého:-) Co si dáte rád k jídlu? A vaříte?? Moc děkuji a přeji vám krásný den. Laďka
ODPOVĚĎ:Dobrý den, jím skoro vše, velmi mi chutná středomořská kuchyně. Přiznám se, že vaření není moje nejsilnější stránka.
DOTAZ: Dobrý den,měla bych na Vás otázku jako na mladoboleslavského zastupitele. Zdá se mi, že do některých částí města jezdí MHD jen sporadicky. Jedná se mi například o Michalovice. Vzhledem k tomu, že jezdím do zaměstnání na 8. hodinu a končím v půl šesté, nestihnu logicky ani jedno spojení a ne vždy se mi chce jezdit autem, protože ve městě není moc prostoru pro parkování. Měl byste řešení? Připravuje se například rozšíření počtu autobusů do této části? A má město třeba spočítané, jak je využívaná lidmi? Děkuji ....
ODPOVĚĎ:Dobrý den, zeptám se na to na jednání zastupitelstva.
DOTAZ: Dobrý den pan Hamáčku, zajímalo by mně, čemu se věnují vaši dva synové, co je baví, případně jak se jim věnujete a trávíte volno? Děkuji a přeji vše hezké.
ODPOVĚĎ:Starší chodí do 3. třídy, mladší se do školy chystá na podzim. Oba rádi sportují, věnují se brazilskému bojovému umění Capoeira pod vedením skvělého boleslavského trenéra Karla Popoviče. Jinak jezdíme rádi na kole a na lyžích.
DOTAZ: Pane Hamáčku, líbí se vám Mladá Boleslav? Co třeba nejvíce?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, jsem mladoboleslavský patriot, samozřejmě, že se mi Boleslav líbí. Je zde mnoho hezkých míst, například areál VŠ Škoda Auto, hrad, letecké muzeum...
DOTAZ: Jaký je váš názor na EET? Proč bylo nutné schválit zákon tak nahonem, nic dobrého to nepřinese, ne?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, zákon o EET by měl sloužit k lepšímu výběru daní. Nesouhlasím s tím, že by byl schválen "nahonem", prošel velmi důkladnou diskusí. Opozice dělala vše pro to, aby zákon nebyl schválen, což už nebyla obstrukce, ale spíše destrukce.
DOTAZ: Dobrý den, Jste moc sympatický muž, vaše žena má štěstí, i když vás asi nemá moc doma že? Zajdete spolu třeba do divadla, na koncert, najde se vůbec čas a energie na něco takového?
ODPOVĚĎ:Děkuji za kompliment :) Rádi s manželkou chodíme do mladoboleslavského divadal, naposledy jsme bylil na premiéře Kabaretu a moc jsme si ji užili.
DOTAZ: Dobrý den, zajímal by mě, Váš pracovní den, musí to být asi frmol, když i manželka je mediálně známá. Děkuji,
ODPOVĚĎ:Dobrý den, většinou se snažím plánotvat den tak, abych stihl odvést děti do školy / školky. Pak vyrážím do Prahy, celý den většinou trávím v práci a domů se vracím na osmou večer. Samozřejmě pokud nemám jiné povinnosti i ve večerních hodinách.
DOTAZ: Nikdy jsem v poslanecké sněmovně nebyla, a tak by mě z vašeho pohledu zajímalo, jaké to je sedět na čestném křesle a korigovat výlevy vašich kolegů poslanců. Vzpomínáte si třeba na nějakou vtipnou příhodu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, sněmovnu je možné navštivit, buď během jednání na galerii, nebo při dnech otevřených dveří. Řídit sněmovnu není úplně jednoduché, asi nejtěžší je zjednat klid v sále během vypjaté debaty, nebo se prokousat složitou procedurou. Vtipných příhod je mnoho, většinou se jedná o přeřeky, vtipné reakce na předřečníka...
DOTAZ: Zajímal by mě váš osobní názor na senát ČR, který už při jeho vzniku spousta lidi kritizovalo jako nadbytečný a rozpočet vysávající trafiku pro vysloužilé (zasloužilé) politiky. Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Senát za dobu své existence prokázal svou důležitost, funguje mj. jako pojistka v legislativním procesu. Pokud se podíváte na práci mladoboleslavského senátora Jaromíra Jermáře, je tím nejlepším důkazem o smysluplnosti senátu.
DOTAZ: Co je podle vás momentálně největší problém České republiky? Korupce, mezinárodní postoje, reputace země, uprchlíci?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, naší zemi se daří, roste ekonomika, klesá nezaměstanost, přicházejí noví investice... Asi nejvíce mě mrzi "blbá nálada". Pesimismus... Ani uprchlická krize není nic, co by se nedařilo zvládat. Na našem území téměř žádní uprchlíci nejsou, vláda má vše pod kontrolou.
DOTAZ: jak moc poškodilo vztahy MB a Škoda Auto zvýšení daně z nemovitosti? je to nestydatost, která nemá obdoby, město likviduje podnikatele, sama vím o několika, kteří přesně z tohoto důvodu končí. proč ke zvýšení došlo, dokážete to vysvětlit? a schvalujete tento krok ODS v našem městě?
ODPOVĚĎ:Byl jsem zásadně proti navýšení daně z nemnovitosti. Byla to ze strany vedení města a ODS chyba - neobratný pokus dostat ze Škodovky více peněz. Vztahy mezi městem a ŠA to velmi poškodilo. Nejrozumnější by bylo vrátit sazby na původní úroveň.
DOTAZ: Můžete vy osobně udělat něco pro to, aby bazén v boleslavské sokolovně zase fungoval? Proč se mají vyhazovat nesmyslné prostředky za rozšiřování bazénu na štěpánce?
ODPOVĚĎ:Snažím se udělat maximum pro to, aby bazén v sokolovně znovu fungoval. Vedl jsem jednání se Sokolem, budeme o tom debatovat i s vedením města. Bylo by to nejjednodušší řešení současné situace, která nevyhovuje ani veřejnosti, ani plavcům.
DOTAZ: Pekný večer pane hamáčku, bydlíte opravdu v boleslavi? Pokud ano, zajímalo by mne, zda chcete kandidovat v komunalkach i priste a jestli si dovedete predstavit, pokud byste se nevratil do snemovny, že byste byl primátorem?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, v MB opravdu bydlím, téměř každý den dojíždím do Prahy. Diskuse o komunálních volbách je předčasná, nicméně vážím si důvěry, kterou jsem od mladoboleslaváků dostal v minulých volbách, kdy jsem díky preferenčním hlasům byl z 12 místa kandidátky zvolen do zastupitelstva.
DOTAZ: Zaznamenal jsem, že čssd začala s předvolební kampaní, jak odhadujete šance vaší strany v krajských volbách? Obhájí hejtman Petera post?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, doufám, že ČSSD v krajských volbách uspěje. Miloš Petera je dobrý a zkušený hejtman, zná problémy kraje a nemusí se svou funkci učit vykonávat. Za poslední volební období se dle mého mnohé povedlo a doufám, že ČSSD dostane šanci pokračovat.
DOTAZ: Pěkný večer,
jak hodnotíte současnou situaci v Rusku a ruskou mezinárodní politiku? Schvalujete proputinovský postoj našeho slavného opilce na Hradě?
ODPOVĚĎ:Rusko se chová velmi sebevědomě, prezident Putin dělá vše pro to, aby se Rusko stalo znovu klíčovou světovou velmocí. Necítím se Ruskem přímo ohrožen, to ale neznamená, že bychom neměli přijímat taková opatření, která dají Rusku jasně najevo, že jsme připraveni splnit naše spojenecké závazky.
DOTAZ: Dobrý den, pane Hamáčku, jak hodnotíte fungování boleslavského vedení města, tedy konkrétně mi jde o pana primátora. Jeho působení v tomto volebním období je přinejmenším sporné... Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den, myslím si, že vedení města ztratilo tah na branku a je to škoda. Jako fatální chybu vnímám vyostření vztahů se Škoda Auto.
DOTAZ: Dobrý den, pane předsedo, sleduji zpovzdálí dění v boleslavském zastupitelstvu, i když teda většinou jen prostřednictvím elektronických výstupů, ale stejně mi neuniklo, že vy se tam moc často nevyskytujete, má vůbec cenu, abyste tam byl?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, bohužel v poslední době docházelo ke kolizi s mými povinnostmi ve sněmovně, pokusím se lépe si zorganizovat diář.
DOTAZ: Dobrý den, zajímalo by mě, jestli jste vždy toužil sedět v čele poslanecké sněmovny a kam to až v životě chcete dotáhnout? Kandidoval byste třeba i na prezidenta?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, nikdy jsem neměl kariéru nalinkovanou... Koneckonců tři roky před vobami jsem pracoval jako stínový ministr obrany a o funkci předsedy sněmovny neuvažoval. I proto se mi nechce spekulovat o budoucnosti, uvidíme, co život přinese.
DOTAZ: Pro ČSSD je největší hrozba před volbami ANO, co si o této straně myslíte vy? Jak vnímáte Andreje Babiše, je to podle vás hrozba pro naši zem? Děkuji za upřímnou odpověd.
ODPOVĚĎ:Dobrý den. Koalici s ANO jsme nechtěli, byli jsme k ní víceméně odsouzeni... Snažíme se maximálně pracovat pro voliče, plnit sliby, nehádat se. O hnutí ANO asi nejlépe vypovídá věta pana Babiše: "Strana jsem já."
DOTAZ: Jak jste na tom s alkoholem, pane předsedo? Mám na mysli ten exces z léta :-) Preferujete tvrdý, pivo nebo víno? Nebo jste abstinent - haha!
ODPOVĚĎ:Snažím se ze svých chyb poučit, a to platí i pro tento případ.
DOTAZ: Pěkný večer, pane poslanče, zajímal by mně váš názor na současnou imigrační krizi. Co by podle vás měla EU dělat, jak se k vlně uprchlíků postavit? Na jakou stranu se přikláníte, co říkáte politice A. Merkelové?
ODPOVĚĎ:EU postupně zjišťuje, že ČR a státy Visegrádu měly pravdu. Jediné řešení je spolupráce s Tureckem, důsledná ochrana vnější hranice EU a v dlouhodobém horizontu vyřešení konfliktu v Sýrii.
DOTAZ: Dobrý den,. vím že nejste nyní se svou stranou ve vedení města, ale zajímalo by mě jak byste "oživil" Staré město, kdybyste mohl? Máte sám za sebe nějaký nápad? Myslím, že je škoda, že takhle "odpadlo" a tak nějak utichlo.Mějte se hezky. Petr
ODPOVĚĎ:Přiznám se, že žádný geniální nápad v tomto směru nemám. Snad pořádat na Starém městě co nejvíce akcí, které by přitáhly co nejvíce obyvatel.
DOTAZ: četla jsem že jste ženatý, vídáte se vůbec s rodinou při vašem pracovním nasazení a pobytech v zahraničí?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, na tuto otázku jsem již odpovídal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT