Kde se vzaly Rolničky? Světoznámá píseň Jingle Bells (Rolničky), kterou postupně opatřili dvěma slavnými českými texty Jiří Traxler (singl Sester Allanových s Rudolfem Cortésem z roku 1949) a Vladimír Dvořák (nahrávka Malého dětského sboru s orchestrem Karla Vlacha z roku 1964), bývá ve zpěvnících uváděna jako tradicionál, studentská vánoční a tak podobně.

Ve skutečnosti nemá s Vánocemi ani studenty, natožpak s dětmi, které si ji postupem let přisvojily, nic moc společného. Další nepřesnosti se dopustil spisovatel Robert Fulghum, když ve své knize Už hořela, když jsem si do ní lehal skladbu přisoudil americkému všeumělovi Johnu Pierpontovi. Příběh slavné koledy si můžete přečíst ve speciálním předvánočním vydání magazínu Víkend.

Zdroj: DeníkTipy na akce. Ve speciálu Víkendu na vás čekají desítky tipů na adventní, vánoční i novoroční akce z celé země. Zjistíte, co se děje právě u vás, ve vašem městě, ale také na druhém konci republiky. Zcela aktuální tipy prověřené redaktory regionálního Deníku.

Talent. Je jí teprve sedmadvacet let, ale už se stihla etablovat jako výrazná herečka. Nejvíce na sebe Denisa Barešová strhla pozornost jako těhotná Marcela v seriálu Kukačky a v roli dcery zdravotní sestry obviněné z vraždy pacienta v sérii Podezření. Objevila se v dramatech Oběť, Promlčeno nebo Krajina ve stínu. V kinech je teď k vidění Její tělo, film o skokance, jež se po úrazu začala živit jako pornoherečka. Denisa tu hraje sestru hlavní hrdinky.

Zahradníci Deníku. Venku již udeřily mrazíky. A tak se v našem seriálu Zahrádkáři Deníku podíváme na možnosti pěstování některých plodin přímo v domech a bytech. A začínáme hned těžkou vahou. Co si takhle doma vypěstovat ananas? Přitom i toto ovoce si můžete vypěstovat doma.