V kladenském okrese se bouralo obzvlášť často. Dopravní komplikace přinesla třeba hromadná nehoda na 17. kilometru dálnice D7 u obce Knovíz, kde ve směru jízdy od Slaného na Prahu havarovalo pět aut. Na stejné dálnici se nehoda stala i v opačném směru, a to na dálničním kilometru 2,1. Po střetu nákladního a osobního auta, který se naštěstí obešel bez zranění, tam zůstal neprůjezdný levý jízdní pruh. Na dálnici za Prahou se se stala nehoda také na D1, a to na 18. kilometru ve směru jízdy od metropole na Benešovsko. Osobní auto po smyku narazilo středových svodidel. Jen o kousek dál bourala dvě osobní auta v pravém jízdním pruhu.

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
Bojovat s koronavirem musí podle hejtmanky Petry Peckové každý za sebe

Už v noci se převrátil kamion vezoucí kontejner u obce Býkev na Mělnicku, a to silnici I/16 směrem na Slaný; tato nehoda se obešla bez úrazu. Hůř dopadla bouračka u obce Činěves na Nymbursku, kde se osobní auto převrátilo na střechu na netřebické silnici. Tam už záchranáři práci měli. Naopak na okraji Kněževsi na Rakovnicku, kde se v Libušině ulici nedaleko benzinky převrátilo osobní auto do příkopu, se při tomto maléru nikdo nezranil. Záchranná služba musela zasazovat také na Praze-západ, kde havarovalo osobní auto na silnici mezi obcemi Jeneč a Unhošť; poblíž odbočky na Červený Újezd. A u Nymburka na silnici směrem na Velké Zboží auto po havárii dokonce začínalo hořet.

V ranní dopravní špičce se stala i řada drobnějších nehod s menšími ťukanci či auty spadlými do příkopu, kdy nikdo úraz neutrpěl. Takový byl třeba i střet hned čtyř osobních vozidel u křižovatky ulic Ke Kukaláku a Hlavní v Dolních Jirčanech na Praze-západ. Někde se však v těchto místech vytvářely kolony spojené i dalšími nebezpečnými situacemi.

Ilustrační foto.
Čtyři tisíce seniorů ve středočeském kraji se ocitly v očkovacím vzduchoprázdnu

Dopravu dále komplikovaly uvízlé kamiony – například na Rakovnicku u Nového Strašecí či u Kněževsi. Nákladní soupravy však měly problémy i jinde – třeba u Lidic na Kladensku nebo poblíž obce Líbeznice na Praze-východ. U obce Žehuň na Kolínsku uvízlo nákladní auto tak, že zablokovalo celou šířku silnice. Také u obce Libeř na Praze-západ zůstala silnice neprůjezdná, když na kluzké vozovce nákladní auta nedokázala vyjet do kopce.