Mladoboleslavsko/ K dopravní nehodě u Plaz a k zraněnému chlapci na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou museli v sobotu vyjíždět záchranáři.

Nehoda u Plaz se stala ráno v půl sedmé. „Nejprve byla na místo vyslána posádka rychlé lékařské pomoci, která na místě ošetřila dva pacienty. Jednoho s podezřením na krvácení do břicha transportovala na oddělení urgentního příjmu, druhého pacienta předala na chirurgické ambulanci, oba do mladoboleslavské nemocnice. Nikdo další u nehody nechtěl ošetřit,“ uvedla Tereza Janečková, tisková mluvčí Záchranné služby Středočeského kraje.

Na místo však museli záchranáři vyjíždět podruhé, a to na základě žádosti hasičů. Těm se mezitím přihlásili další dva lehce zranění účastníci nehody. Zranění byli následně převezeni na úrazovou ambulanci v Mladé Boleslavi.

O několik hodin později, kolem jedenácté hodiny, zasahovala záchranná služba na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou. Chlapec byl pravděpodobně při hře přiražen spoluhráčem na mantinel.

„Zasahující lékař měl u chlapce podezření na úraz páteře. Pro šetrný transport chlapce byla na místo přivolána Letecká zdravotnická záchranná služba z Prahy,“ řekla Tereza Janečková. Na místě byl dále ošetřen další chlapec s bolestí břicha. Záchranka ho převezla na úrazovou ambulanci v Mladé Boleslavi.