„Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Mnichova Hradiště a z Mladé Boleslavi. Následně tam také vyjelo vozidlo, které zajistilo střídání hasičů u zásahu. Z hlediska spolupráce je to komplikovanější věc. Došlo k úniku několika set litrů provozních kapalin,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Řidič byl se zraněními převezen do nemocnice.

Hasiči na místě museli spolupracovat s rychlou záchrannou službou, ale také s policisty. Stejně tak museli dát na vědomí Státní veterinární správě. Kamion totiž převážel potraviny a také maso.

Informován musel být i Vodoprávní úřad Mnichovo Hradiště a Česká inspekce životního prostředí. „Kvůli dalším potravinám jsme museli informovat také Českou potravinářskou inspekci. Kamion skončil mimo těleso dálnice, takže to nejprve nezpůsobovalo žádné zásadní dopravní komplikace, byl ale předpoklad, že může později zavazet při samotném vyprošťování,“ zmínil Jaroslav Gabriel.

Na místo později sám dopravce nechal přistavit náhradní náklaďák, do kterého musely být potraviny přeloženy. Až poté došlo na vyprošťování kamionu. Nejprve však museli hasiči vysekat dřeviny v okolí, aby bylo možné vůz dostat ven.

„Po konzultaci všech zástupců byla na místo povolána firma, která provede sanaci kontaminované půdy provozními kapalinami,“ dodal Gabriel.

Hasiči místo předali sanační firmě kolem desáté hodiny dopolední.