Šokující havárii na železničním přejezdu poblíž Otradovic u Mladé Boleslavi vyšetřuje Drážní inspekce ČR. O neštěstí, která se odehrálo již v pátek, informovala v úterý televize Nova. Podle jejích informací řidič dodávky značky Fiat Scudo nestačil zabrzdit před železničním přejezdem a narazil do boku projíždějícího osobního vlaku. Strojvůdce ale nezastavil a pokračoval v cestě.

Vyšetřovatelům později tvrdil, že si kolize nevšiml – a o tom, že se stalo něco neobvyklého, se dozvěděl až od cestujících v následující stanici – v Lysé nad Labem. Šrámy na boku vagonu těsně za lokomotivou jasně potvrzovaly, že ke kolizi došlo. Než však dráhy stačily provoz na trati zastavit, ozvala se v místě neštěstí další rána.

O čtvrt hodiny později totiž do nabourané dodávky narazil další vlak, tentokrát nákladní. Ani ten ale nezastavil. Mašinfíra připouští, že o nárazu ví – měl prý ale za to, že se střetl pouze s opuštěným vrakem. Uvnitř trosek dodávky přitom stále čekal na pomoc zaklíněný řidič. „Utrpěl mnohočetná zranění,“ potvrdila vážnost situace Tereza Janečková ze záchranné služby.

Mladý muž naštěstí dvojnásobnou srážku přežil. Ve vážném stavu leží na traumacentru vinohradské nemocnice v Praze, dýchají za něj přístroje. Bezprostředně však už jeho život ohrožen není.

Okolnosti nehody podle Novy šokovaly i matku zraněného řidiče. I když o dvojnásobném střetu věděla, nikdo ji neinformoval, co se přesně stalo. „Myslela jsem, že tudy projížděly dva vlaky, jeden ho strhnul a hodil na druhý,“ řekla překvapená žena. Zaskočeni jsou ale i otrlí vyšetřovatelé drážní inspekce. Podle jejich zjištění totiž ani jeden z vlaků před nárazem nebrzdil.

„Budeme zjišťovat, jestli se dalo druhému střetu zabránit,“ řekl vrchní inspektor Drážní inspekce Jan Tesař. Předběžně ale inspektoři soudí, že zastavit rozjetý nákladní vlak by se nepodařilo, i kdyby výpravčí použil takzvaný generální stop, který zastaví všechny vlaky v okolí stanice. Jeho lokomotiva by totiž nereagovala – na radiostanici neměla naladěnou správnou frekvenci.