Na řidiče mířící z Mladé Boleslavi směrem na Bělou pod Bezdězem a na Českou Lípu i opačně čekala během pátečního odpoledne pořádná komplikace. Na křižovatce poblíž obce Čistá totiž došlo k vážné havárii dvou nákladních aut a jednoho osobního vozu.

Jeden z nákladních vozů dokonce skončil na boku v příkopu, další z náklaďáků po srážce rovněž skončil v příkopu, ale aspoň zůstal na kolech. „V každém voze byl jeden zraněný člověk, takže celkem tři zranění lidé,“ sdělil Deníku operační důstojník HZS Mladá Boleslav. Nejvážnější bylo asi zranění řidiče z nákladního vozu, kterého museli hasiči z kabiny vyprostit. Všechny odvozila záchranka do nemocnice.

Policie po nehodě několik hodin odkláněla dopravu objížďkou přes Hrdlořezy a Debř a v Bělé pod Bezdězemzase přijíždějící auta policie odkláněla kolem papíren na Bakov nad Jizerou. To přineslo i komplikace v Bakově, kde je hlavní komunikace zúžena z důvodu opravy kanalizace. Nyní už je komunikaces opatrností průjezdná, komplikace ještě mohou nastat při vyprošťování nákladního vozu.

Tomáš Ježek, Pavel Svačina, Josef Pilař, UBL, BZD