Hrůzný nález zalarmoval záchranné složky u Sojovic na Mladoboleslavsku. Kolem půl desáté dopoledne objevil náhodný svědek v řece Jizeře osobní auto, které bylo téměř zcela pod hladinou.

"Auto bylo daleko od komunikace, a tak ani nebylo jasné, jak se do řeky dostalo. Následně vyšlo najevo, že na sedadle řidiče sedí osoba nejevící známky života," uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Několik hodin vůz tahali z vody

"Na místo neštěstí byl vyslán vůz hasičů z Mladé Boleslavi. Podle mých informací je auto již vytažené a hasiči se chystají zpět na základnu," řekl Deníku operační důstojník hasičů Mladá Boleslav kolem 19. hodiny. Hasiči vyprošťovali vůz několik hodin. V místě totiž byl silný proud, kterýjej strhával dále po proudu. Až v odpoledních hodinách se podařiloauto značky Mazda i s mrtvým tělem dostat na břeh.

Při bližším ohledání policisté zjistili, že osobou za volantem je dvaačtyřicetiletá žena z Nymburska. Po té od pátečního odpoledne policisté pátrali jako po pohřešované. Okolnosti této tragédie jsou předmětem dalšího šetření. Policisté budou zjišťovat, zda se skutečně jednalo o sebevraždu nebo nešťastnou náhodou případně také o násilný trestný čin.

Sojovice? Samé drama

Pro lidi ze Sojovic to není žádné překvapení. "Ještě minulý rok jsem v Sojovicích starostoval. Není tady snad rok, aby se něco nestalo. Naposledy v Sojovicích na Velikonoce někdo zavraždil mladou řenu. Co se stalo nyní je také hrozné. Dvaačtyřicetiletá žena sjela zřejmě už někde u Skorkova autem do Jizery. Podle mých informací je žena z Milovic. Ještě včera byla hladina Jizery asi oi metr výš, takže proto ji proud odnesl až téměř kilometr za sojovický most. Hodně práce s vyprošťováním měli i potápěči z poříčního oddílu policie ČR Nymburk, právě kvůli silnému proudu,"řekl pro Boleslavký deník bývalý starosta Sojovic Vladimír Jančar.

Na místě neštěstí se dlouho čekalo na odtahovou službu, která uvízla někde na cestě, díky nepříznivému počasí. Ani traktor, jenž auto odtahoval z místa neštěstí nemohl kvůli nabouranému předku modré Mazdy3 upevnit odtahové lano.

Ještě po osmnácté hodině byla na místě policie, která čekala na odtahovou službu, jež jela pro vylovený automobil, který skončil v Jizeře zřejmě schválně.

Tomáš Ježek, Petra Kuldová