"V neděli 21. července kolem 15. hodiny došlo na Mladoboleslavsku na silnici 1/38 u Smilovic (mezi obcemi Luštěnice a Újezd) ke střetu dvou osobních vozidel a následnému nárazu odhozeného vozidla do třetího vozu. Při nehodě utrpěly čtyři osoby zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice," popsala mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

„Hasiči spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při ošetřování čtyř zraněných osob, které byly postupně přepraveny sanitkami do mladoboleslavské nemocnice,“ uvedl Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Hasiči následně zasypali uniklé provozní tekutiny a pomohli s odtahem a úklidem. „Po dobu zásahu a vyšetřování byla silnice uzavřena a policie řídila odklon přes okolní vesnice. Kolem půl páté se podařilo obnovit alespoň kyvadlový průjezd, krátce poté byl provoz zcela obnoven,“ dodali hasiči.

Příčinou dopravní nehody byl mikrospánek jedné ze zúčastněných řidiček, která se chvilkově nevěnovala plně řízení, vjela do protisměru a došlo k uvedenému střetu s protijedoucím vozidlem. Přítomnost alkoholu policisté u všech účastníků dopravní nehody vyloučili dechovou zkouškou.