Drama se ve čtvrtek dopoledne odehrálo na mostě u Hrdlořez, na silnici spojující Mladou Boleslav s Bělou pod Bezdězem. Mladá žena tam kolem půl deváté ráno skočila dolů. Informoval o tom policejní mluvčí Ladislav Mareš.

„Spadla z asi patnáctimetrové výšky do křoví, což pravděpodobně její pád zbrzdilo,“ uvedl policejní mluvčí Mareš. Jeho slova potrzuje i mluvčí záchranné služby Tereza Janečková. „Žena dopadla do poměrně měkké půdy. Po našem příjezdu byla při vědomí,“ poznamenala k nešťastné události záchranářská mluvčí Janečková.

Spadla do „měkkého“

Kvůli tomu, že žena dopadla do křoví, navíc do velmi nepřístupného terénu, museli na místo dorazit také mladoboleslavští hasiči. Jak Deníku řekla operační důstojnice Hasičského záchranného sboru Naďa Sajfrtová, hasiči museli prostor kolem ženy prořezat od všudypřítomných porostů, aby se k ní bylo možné dobře dostat. „Dále pak pomáhali s transportem od místa pádu do sanitky,“ uvedla operační důstojnice.

Jak také poznamenala tisková mluvčí záchranné služby Tereza Janečková, zasahující lékařka měla u pacientky podezření na poranění páteře a pánve. Na místo byl proto přivolán také vrtulník letecké záchranné služby.

Ten přistál přímo na frekventované silnici. „Policisté museli asi na čtvrt hodiny zastavit veškerý provoz na silnici z Mladé Boleslavi na Bělou pod Bezdězem, aby tak umožnili přistání vrtulníku a naložení zraněné ženy,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Následně byla pacientka transportována do nemocnice ve Vinohradech v Praze. Okolnosti celé události jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování.