"Na místo vyrazily profesionální jednotky ze stanic Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav a vyjížděli i dobrovolní hasiči z Dolního Bousova. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala na rozhraní Středočeského a Královéhradeckého kraje, byla o spolupráci v rámci mezikrajské pomoci požádána také jednotka sboru dobrovolných hasičů Sobotka," uvedl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů.

Začínající požár se ještě před příjezdem hasičů podařilo uhasit okolo jedoucím řidičům, kteří také vyprostili zraněné osoby z havarovaných vozidel.

"Hasiči pomáhali zdravotnické záchranné službě při ošetřování osob, provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidlech," doplnil Svoboda.

Zranění utrpěli dva dospělí a jedno dítě. Protože zranění dítěte bylo vážnějšího charakteru, musel být na místo vyslán vrtulník letecké záchranné služby, který následně malého pacienta transportoval do nemocnice v Hradci Králové. Dospělé osoby byly k dalšímu ošetření transportovány pozemní cestou. Na místo vyjel také člen posttraumatického týmu, který poskytl první psychickou pomoc příbuzným účastníků nehody.