Silnice první třídy 1/38 si po včerejšku připisuje další křížek. U Čisté zemřel pod koly kamionu chodec.

Jak Boleslavskému deníku řekl tiskový mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav David Schön, před čtvrteční třináctou hodinou jel od České Lípy do Mladé Boleslavi nákladní automobil, jehož řidič se snažil vyhnout chodci, který přebíhal vozovku.

Řidič prudce zabrzdil a za ním jedoucí řidič cisterny se pokusil nákladnímu autu vyhnout tak, že vybočil do protisměru, přičemž narazil do auta a následně porazil přebíhajícího muže.

„Ten utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedl pro Boleslavský deník mluvčí mladoboleslavské policie s tím, že v nemocnici skončil řidič nákladního auta. Požití alkoholu u řidičů vyloučila dechová zkouška.

Kvůli vyšetřování nehody a vyprošťování havarovaného nákladního auta z příkopu musela být silnice zcela uzavřena. Dopravu na místě řídili policisté.
Totožnost mrtvého muže se zatím policistům nepodařilo zjistit. U sebe totiž neměl žádné doklady.

Během týdne jde už o třetí smrtelnou nehodu na Mladoboleslavsku, druhou v okolí Bělé pod Bezdězem. V sobotu tam po nárazu do betonového mostku zemřela dvacetiletá řidička.

U Mnichova Hradiště pak v úterý zemřel třiadvacetiletý motorkář poté, co narazil ve vysoké rychlosti do odbočujícího kamionu.
 Kdo