Po klidném a relativně bezpečném období na našich silnicích přišel doslova šok. V závěru září zemřeli na silnicích Mladoboleslavska celkem tři lidé, a to je nejhorší bilance tohoto měsíce za posledních šest let. O dvou nehodách, které měly tragické následky, jsme vás již podrobněji informovali.

Prakticky v průběhu necelých dvanácti hodin došlo v okrese ke dvěma smrtelným nehodám.

Na silnici poblíž Bělé pod Bezdězem zemřela ve středu 25. září v noci pod koly kamionu sedmapadesátiletá žena, která šla po krajnici.

Následující den dopoledne pak došlo ke střetu osobního auta s kamionem u sjezdu z rychlostní silnice na Mělník. Osmdesátiletý řidič osobního auta tam nezastavil na stopce a svou nepozornost zaplatil životem. Zraněna byla při nehodě i jeho spolujezdkyně.

Policisté bohužel evidují ještě jednu nehodu se smrtelným zraněním, k níž došlo v úterý 24. září přímo v Mladé Boleslavi. V Jilemnického ulici se střetl téměř devadesátiletý cyklista s osobním autem. Podle všeho nedal na křižovatce přednost vozidlu. Senior později na následky zranění v nemocnici zemřel.

Podle zveřejněných policejních statistik evidují dopravní policisté na Mladoboleslavsku oproti předešlým dvěma letům vyšší počet nehod a také více lehce zraněných.

Počet mrtvých a těžce zraněných je sice nižší, ale vzhledem k tragickým nehodám v posledním měsíci se statistiky v tomto směru výrazně zhoršily.

V loňském roce zemřelo na mladoboleslavských silnicích od ledna do konce září 13 osob, letos je to o osm méně.