Neuvěřitelná smůla nejspíš stojí za tragédií, k níž došlo v oboře poblíž obce Nový Vestec na Mladoboleslavsku. Pravděpodobně při slézání z posedu se v neděli večer zastřelil vlastní kulovnicí myslivec.

„Byla nařízena zdravotní pitva, policisté případ vyšetřují,“ řekl Boleslavskému deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš. Neštěstí se podle Mareše stalo kolem 20. hodiny v oboře Černý orel, kde prý myslivci lovili divoká prasata.

"Podle všeho měl zbraň nabitou při slézání z posedu. Je pravděpodobné, že tam bylo pochybení z jeho strany, ale to všechno musíme prověřit," uvedl Mareš.

Mrtvý sedmapadesátiletý myslivec podle něj zřejmě neměl zbraň při slézání z posedu zajištěnou a vybitou, jak to určuje myslivecký zákon. Podle našich informací zatím policie operuje hlavně s vyšetřovací verzí, že šlo o nešťastnou náhodu. „Myslivec byl v okamžiku smrti zřejmě sám, na cizí zavinění to rozhodně nevypadá,“ sdělil Deníku policejní zdroj. Proč zkušený nimrod tuto zásadu porušil, je záhadou.

Právě zdravotní pitva ale prozkoumá úhel a blízkost výstřelu či další stopy na těle, které by případně mohly tuto variantu potvrdit, nebo vyvrátit.