Při nehodě došlo ke srážce dvou osobních aut a dodávky. „Podle předběžného šetření mělo dojít k tomu, že řidič osobního vozidla Renault Megane začal ve směru od Mnichova Hradiště v úseku před mostem předjíždět Škodu Octavii. Během manévru se ale čelně střetl s dodávkou Ford Transit,“ upřesnila mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Po srážce byl Renault odmrštěn na druhý osobní vůz a došlo k druhé srážce. V dodávce jel řidič, ročník 1972, který byl po vyproštění při vědomí. „Pacienta jsme převezli sanitkou do Vinohradské nemocnice na ARO, má zlomeniny a vnitřní zranění,“ upřesnila mluvčí záchranářů Monika Nováková.

Nejhůře dopadly osoby, které cestovaly v předjíždějícím voze. Jednalo se o muže ročník 1974, který řídil, a ženu ročník 1969. „Muže jsme s poranění břicha a hrudníku transportovali letecky do Střešovic. Ženu též s poraněním hrudníku a břicha druhý vrtulník dopravil do liberecké nemocnice. Všechna tři zranění byla kvalifikována jako těžká,“ doplnila Nováková.

U řidiče dodávky a předjížděného osobního vozidla dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu, u řidiče Renaultu to kvůli jeho zdravotnímu stavu nebylo možné. Policie si tedy vyžádala rozbor krve.

Zprovoznění komunikace bylo naplánováno na 14. hodinu.