Mladoboleslavsko je celou sobotu poseto dopravními nehodami. Minutu před půlnoci z pátku na sobotu došlo k nehodě na rychlostní komunikaci R10 na 43,7 kilometru na trase Turnov - Praha. Havarovalo zde osobní auto a kvůli tomu musel být několik desítek minut uzavřen jeden jízdní pruh. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Zraněním ovšem skončila nehoda osobního auta na stejné komunikaci. K havárii došlo na 52 km poblíž Bakova nad Jizerou. Složky integrovaného záchranného systému tam vyjížděly před osmou hodinou ráno. Vozidlo zde skončilo mimokomunikaci.V tomto úseku byla nakonec umístěna dopravní značka snižující rychlost. Posypová sůl na komunikaci totiž vůbec nezabírala.

Tři osobní auta se srazila na R10 u Loukova u Mnichova Hradiště po jedenácté hodině dopolední. V tomto případě šlo naštěstí jen o pomačkané plechy. Na kolem projíždějící řidiče ovšem čekalo krátkodobé zdrženív tomto místě.

Nehoda nákladního auta, k níž došlo kolem poledne na silnici 1/16 u obce Obrubce u Mladé Boleslavi si ovšem vyžádala zranění. Na místě tak zasahovala i posádka záchranné služby a provoz zde byl omezen.

Mladoboleslavsko se v současné době již s novou sněhovou nadílkou nepotýká, to ovšem neznamená, že silnice jsou bezpečné pro rychlou jízdu. Led narozdíl od sněhu není na silnicích většinou vidět a rychlý nájezd na ledovou plochu může pro řidiče znamenat velké překvapení, které může skončit nehodou. Policisté proto apelují na řidiče, aby v těchto mrazivých dnech jezdili opatrně a nesnažili se za každou cenu jet na hranici nejvyšších povolených rychlostí v daných místech. Je totiž lepší dojet o pár minut později, než vůbec!