Na přelomu pondělí a úterý došlo na silnici 1/16 mezi Jičínem a MladouBoleslavi na 105. kilometru ve stoupání před Bousovem k nehodě kamionu, který převážel cukr. Jak Deník řekl tiskový mluvčí mladoboleslavské policie David Schön, nehoda se obešla bez zranění. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.

"Kvůli vyprošťování bude silnice v odpoledních hodinách oboustranně uzavřena," potvrdil informaci Deníku Schön. Nejprve ale bude nutné z kamionu přečerpat pohonné hmoty a následně obsah cisterny,čímž je cukr. Podle pracovníků vyprošťovací firmymůže býtvytahování kamionu zpět na silnici velmi časově dlouhé. V době vyprošťování bude vedena objízdná trasa přes Horní a Dolní Bousov. S vyprošťováním by se podle aktuálních informací Policie ČR Mladá Boleslav mělo začít kolem 16 hodin.

Jak také řekla operační důstojnice Hasičského záchranného sboru Mladá Boleslav, hasiči na místě neměli příliš práce. "Vyprošťování nebylo potřeba," uvedla operační s ním, že nemělo dojít ani k žádnému velkému úniku provozních kapalin.

Nemalá škoda vznikla také Cukrovaru TTD Dobrovice. Jak Deníku řekl Jakub Hradiský, původně se uvažovaloo tom, že cisterna bude z příkopu vytažena celá, tedy bez přečerpání cukru do náhradní cisterny. V takovém případě by cukrovaru nevznikla žádná škoda. To ale nakonec nebyl možné, protože by hrozilo zlomení cisterny. Veškerý cukr byl protopřečerpán. I když mu "nic není",ke spotřebiteli se nedostane. "Tento cukr bude vrácen zpět do cukrovaru na přepracování," uvedl pro Deník Hradiský s tím, že firmě tak vznikla škodaněkolik desítek tisíc korun.