Na 42. kilometru silnice R10 z Prahy na Mladou Boleslav došlo v pátek po 14. hodině k vážné havárii nákladního vozu. Vůz se převrátil na bok do příkopu, přičemž se mu z korby vysypal náklad zeminy.

Na místo vyjela policie i vozy záchranky. Mezi tím se ve stejném úseku, jen v opačném směru na Prahu vyboural řidič červeného osobního auta. Podle policie se nejspíš nevěnoval řízení, když sledoval nehodu nákladního vozu v opačném směru.

Na úrovni příměstské čtvrti Maroko najel na začínající svodidla a převrátil se mimo vozovku. Oba šoféři skončili s lehčími zraněními v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.

„Přesné příčiny a okolnosti obou nehod šetří policie,“ podotkl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Nehoda si bohužel na hodinu vyžádala úplné uzavření silnice R10, což v době velkých veder a právě končící dopolední směně ve Škoda Auto navíc v dopravní páteční špičce znamenalo utrpení pro stovky řidičů uvězněných v autech. V obou směrech se tvořily dlouhé kolony. Po 15. hodině byl v každém směru uvolněn alespoň jeden jízdní pruh.

Nákladní vůz se podařilo z příkopu vyprostit až v sobotu ráno, od pátečního odpoledne se tak v místě tvořily kolony čekajících řidičů.