Naštěstí bez zranění vyvázla posádka Škody Felicie, která dnes po 17. hodině skončila v poli. Děsivě vyhlížející nehoda se odehrála na silnici od Jičína na Mladou Boleslav mezi obcemi Sukorady a Židněves.

V klesání u Židněvsi totiž silný vítr neustále žene sníh na vozovku, který při slunci odtával, a po jeho západu se voda mění v ledovku. Ta ale není kvůli dalším návějím vidět a řidiči jsou překvapení, když jim auto v místě "uletí". Silný boční vítr má navíc tendenci vytlačit auto na ledu do protisměru.

Jedno z aut už tam na ledovku doplatilo. Stříbrná Škoda Felicia zřejmě „dostala hodiny“, vyletěla vpravo mimo vozovku a skončila v příkopu, respektive v poli. Naštěstí se auto nepřevrátilo a posádka vyvázla bez zranění.

Neovladatelné auto

„Je to šok, máte strach, bojíte se o život, nevíte, co dělat. Najednou cítíte pod koly led, jedete docela svižně a vítr vás tlačí do protisměru, proti vám jezdí auta, opravdu děsný pocit,“ říká řidič Pavel Mašek z Mladé Boleslavi, který tudy projížděl před 18. hodinou.

Úsek se dá podle něho bez potíží projet, pokud řidič nezpanikaří. „Hlavně nedupat na brzdu, snažit se korigovat trasu volantem, po chvíli se kola chytí. Problém je, že vítr vás tlačí do protisměru,“ dodává Pavel Mašek, který v tuto dobu zamířil na nákupy.

Dnes by řidiči přitom zbytečně vůbec vyjíždět neměli. V celém Česku i v našem regionu se staly desítky bouraček, některé vážné a hromadné. Aktuálně se na Mladoboleslavsku bouralo například na R10, kde u Mladé Boleslavi došlo ke kolizi osobního a nákladního vozu. Zatímco osobák zůstal v odstavném pruhu, nákladní auto z místa ujelo.

Také na silnici R10 u obce Hlavenec ve směru na Prahu bourala tři auta. Zde se rovněž nikdo nezranil a havárie ani nebrání provozu, protože auta jsou odstavena u benzinové stanice. Dále na silnici 2752 u obce Mečeříž havarovalo jedno osobní auto, jehož posádka také vyvázla bez zranění.

Na řadě úseků hlavně mimo města vznikají sněhové jazyky a v noci se může tvořit i ledovka, řidiči by měli zpomalit a být velmi ostražití.