Na několik hodin musela zůstat zcela uzavřená silnice mezi Dobrovicí a Libichovem na Mladoboleslavsku. Způsobila to noční nehoda kamionu, převážejícího nová osobní auta. Došlo k ní v pondělí pár minut po druhé hodině ráno.

Řidič tam při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a s osmi novými auty „na palubě“ skončil na boku v příkopě. Nikdo nebyl zraněn, ovšem škoda je podle sdělení policejního mluvčího Ladislava Mareše vysoká. „Předběžná škoda dosahuje tří milionů korun,“ uvedl policejní mluvčí.

Kontaminace půdy

Při nehodě došlo k poškození palivové nádrže kamionu. Okamžitě z ní začala vytékat nafta přímo do půdy. Podle operační důstojnice Hasičského záchranného sboru Mladá Boleslav Nadi Sajfrtové vyteklo přibližně 250 litrů. „Dalších 300 litrů se podařilo odčerpat,“ uvedla Sajfrtová.

Dopoledne dorazila těžká technika, která začala s vyprošťováním mnohatunového kolosu. Kvůli tomu zůstala silnice na několik hodin zcela uzavřena. Samotné vyprošování nebylo ničím jednoduchým. Postavit vozidlo zpět na kola se podařilo až za čtyři hodiny.

Na kontrolu dorazili také úředníci z odboru životního prostředí a poté také malý bagr, který okamžitě začal s těžením kontaminované zeminy.

Provoz na komunikaci mezi Dobrovicí a Libichovem byl zcela obnoven až po 13. hodině.

Tomáš Ježek, Helena Fričová