Děj dramatických událostí se začal odehrávat v úterý kolem druhé hodiny ranní. „Třiačtyřicetiletá žena se rozhodla vyřešit svou těžkou životní situaci skokem do řeky Jizery v obci Otradovice. Policistům se o svém záměru svěřila na linku 158, načež se ihned do pátrací akce zapojili policisté Oddělení hlídkové služby Nymburk, policejní hlídky Obvodních oddělení Dobrovice a Brandýs nad Labem a na místě byl i psovod se služebním psem,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Hlídky společně prohledávaly břeh řeky Jizery, kde policisté nejprve nalezli oblečení i osobní věci hledané ženy. Následně viděli, jak ženu unáší silný proud a slyšeli její volání o pomoc. Dva jmenovaní policisté z Milovic bez zaváhání odložili výstroj, doplavali k tonoucí ženě a společnými silami ji dostali na břeh řeky.

„Tam ji za asistence ostatních policistů podchlazenou zabalili do izotermické folie. Poté předali ženu do péče přivolané zdravotnické záchranné služby, která ji převezla do nemocnice v Brandýse nad Labem,“ uvedla policistka. Díky rychlému a bezprostřednímu zásahu policistů se ženu podařilo zachránit. „Za profesionálně odvedenou práci patří oběma policistům velké poděkování,“ doplnila policejní mluvčí.