„Osmapadesátiletý motocyklista jel po silnici č. II/276 od Bělé pod Bezdězem ve směru na Malou Bělou. Před křižovatkou s komunikací vedoucí do Velkého Řečkova ztratil stabilitu a spadl s motorkou na bok. Přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo obnovit motocyklistovi životní funkce a ten na místě bohužel podlehl zraněním neslučitelným se životem,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

V souvislosti s vyšetřováním dopravní nehody se kriminalisté obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrají po řidiči vozidla, který před nehodou vjel do křižovatky od Velkého Řečkova a pokračoval na Malou Bělou. Mělo by se jednat o automobil Škoda Octavia, třetí nebo čtvrté řady, tmavě modré či černé barvy. Na registrační značce by mělo mít vozidlo koncové číslo 14.

„V případě jakýchkoliv poznatků k vozidlu a jeho řidiči, nebo pokud jste projížděli úsekem dopravní nehody a disponujete záznamem z palubní kamery, kontaktujte nás, prosím, na lince tísňového volání 158,“ doplnila Richterová.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, kde se trestní sazba pohybuje v případě odsouzení od jednoho do šesti let odnětím svobody.