Vážnou dopravní nehodu s relativně šťastným koncem šetří od pátečního rána policisté na Mladoboleslavsku. Podle policejního mluvčího Ladislava Mareše krátce před šestou ráno jednadvacetiletý řidič nákladní jízdní soupravy Mercedes s přívěsem bez nákladu jel od Mladé Boleslavi na Jičín. "Poblíž Obrub se plně nevěnoval řízení a usnul," uvedl policejní mluvčí.

Vozidlo přejelo do protisměru, kde narazilo do protijedoucího automobilu BMW. Osobní vůz vyletěl mimo vozovku a po převrácení skončil na kolech. Nákladní souprava vyjela mimo vozovku do silničního příkopu. Řidič BMW utrpěl jen lehké zranění s dobou léčení několika dní. Na vozidlech vznikla škoda přes 200 tisíc korun.

Jednadvacetiletý řidič nákladní soupravy se stejně jako řidič osobního auta podrobil dechové zkoušce na alkohol. Zatímco u řidiče BMW skončila s negativním výsledkem, mladý řidič nákladního auta nadýchal opakovaně kolem jednoho a půl promile. Proto se také podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. "Řidič uvedl, že v noci na pátek popíjel alkohol až asi do tří hodin ráno," uvedl dále policejní mluvčí.

Řidičský průkaz neměl u sebe a tvrdil, že mu byl asi před měsícem odcizen. Podle evidencí je držitelem příslušného řidičského oprávnění. Za řízení pod vlivem alkoholu a trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až tři roky odnětí svobody, peněžitý trest a také zákaz řízení.