Nést odpovědnost za svůj čin nedokázal třiadvacetiletý muž z Mladoboleslavska. Ten řídil pod vlivem alkoholu a při nehodě způsobil zranění dvěma spolujezdcům. Prohřešek se snažil zamaskovat, ale marně.

Vše se odehrálo v minulých dnech v odpoledních hodinách ve Skyšicích u Dolního Bousova. „Řidič s vozidlem Opel Astra Combi nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou. Dostal smyk a narazil do stromu,“ uvedl Ladislav Mareš, tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR.

Nehodu „odskákal“jeden ze spolujezdců. Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl lehčí zranění. Řidič přivolal kamarádovi rychlou záchrannou službu.
Jelikož muž před jízdou konzumoval alkoholické nápoje, začal vymýšlet, jak z nehody vyvázne bez trestu. Po nehodě tedy nasedl do svého vozidla a odjel s ním do boční ulice.

„Na místě odmontoval registrační značky a poté odešel domů,“ podotkl Mareš. Rychlá záchranná služba odvezla zraněného spolujezdce do nemocnice. Poté policisté začali pátrat, co se ve Skyšicích stalo. Podle stop na místě nehody policie začala pátrat po vozidle. Hledání nemělo dlouhého trvání. Vozidlo bylo zanedlouho nalezeno na místě, kam jej řidič „ukryl“.

„Výrobní čísla policisty přivedla k majiteli, kterým byl třiadvacetiletý muž. Ten se také k řízení a havárii pod vlivem alkoholu doznal,“ řekl policejní mluvčí. Podle dechové zkoušky měl hříšník v krvi nejméně 2,91 promile alkoholu. Řidič ihned přišel o řidičský průkaz a byl odvezen na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Případem se dále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod.

Jak Boleslavskému deníku potvrdil policejní mluvčí Ladislav Mareš, na Mladoboleslavsku existuje hned několik obdobných případů. „Několikrát do roka se stane, že lidé se snaží kamuflovat nehody, ve kterých figuroval alkohol,“ potvrdil mluvčí. Pokud se řidičům nic nestane, od nehody utečou a nahlásí například krádež vozidla. „Čas od času tyto zkušenosti máme, ale podaří se je vyšetřit,“ dodal Ladislav Mareš.