Mladoboleslavsko/ Několik dopravních nehod musela v minulých dnech řešit mladoboleslavská Policie ČR. Lidé jsou stále nepoučitelní, a tak se ani tentokrát bourající řidiči nevyvarovali před jízdou přihnutí ze sklenky něčeho ostřejšího.


Jedna z nehod se stala ve Veselé u Mnichova Hradiště. „Jednadvacetiletý řidič při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládl řízení, dostal smyk a vyjel mimo silnici. Tam narazil do plotu a také do rozvodné skříně plynu u rodinného domu,“ uvedl Ladislav Mareš, tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR. Velké štěstí bylo, že se nikomu nic nestalo. Kromě policie zde museli také zasahovat plynaři, aby zastavili unikající plyn.


Mladík, který nehodu způsobil, nebyl příliš vzorným řidičem ani v minulosti. Policisté zjistili, že má až do dubna letošního roku soudem zakázáno řídit.
„Řidič nebyl navíc při jízdě střízlivý, nadýchal 0,38 promile alkoholu,“ řekl Mareš. Dotyčný způsobil škodu za asi padesát tisíc korun.


Další místo, kde skřípaly plechy, bylo u Bělé pod Bezdězem. „Řidič Škody 120 nedal při odbočování vlevo přednost protijedoucí felicii,“ popsal policejní mluvčí. Řidič felicie utrpěl lehká zranění. Bez zranění, ale za to posilněn alkoholem, byl druhý šofér. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 2,9 promile alkoholu.


Dotyčný se v nemocnici podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. V tomto případě vznikla škoda na vozidlech přibližně za dvacet tisíc korun.

Alkohol úřadoval také u nehody, která se stala v Pražské ulici v Mladé Boleslavi. Jednatřicetiletý řidič felicie, kterému policie později naměřila 2,29 promile, si zřejmě nevšiml autobusu, jenž stál na zastávce, a naboural do něj. Hříšník následně putoval na vyšetření s odběrem krve a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.