Vážnou nehodu vyšetřují od pondělního rána policisté na Mladoboleslavsku. Krátce před sedmou ráno se na silnici I/16 mezi obcemi Sukorady a Obrubce v Martinovickém lese srazila dvě osobní auta.

"Podle dosavadního šetření třiatřicetiletý řidič stříbrné Škody Octavia jedoucí ve směru na Jičín dostal na přímém rovném úseku smyk a přejel do protisměru. Tam se střetl s protijedoucím vozidlem Ford Focus, které řídil sedmadvacetiletý řidič. Jedno vozidlo zůstalo poškozené na krajnici, druhé skončilo v lese," uvedl mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Ladislav Mareš.

Řidiče octavie s vážným zraněním transportoval vrtulník do nemocnice, druhý řidič utrpěl lehčí až středně těžké zranění a z místa ho odvezla sanitka do mladoboleslavské nemocnice. Požití alkoholu před jízdou u obou řidičů policisté vyloučili orientační dechovou zkouškou. Silnice byla v místě nehody s opatrností průjezdná.

V souvislosti s touto nehodou policisté hledají svědky a žádají je, aby se přihlásili osobně nebo telefonicky na skupině dopravních nehod dopravního inspektorátu v Mladé Boleslavi, Štefánikově ulici, telefon 974 877 255 nebo na lince 158.