Křižovatka ulic Laurinova a Dukelská v Mladé Boleslavi si po čtvrtečním odpoledni připisuje na svůj účet další dopravní nehodu. Děsivě vyhlížející karambol, při němž se střetla sanitka s autem, si naštěstí nevyžádal žádné zranění. Přesto na místě musela zasahovat i mladoboleslavská rychlá záchranná služba.

Podle prvotních informací jelo osobní auto směrem k Domu kultury Dukelskou ulicí. Houkající sanitka pak od soudu k nemocnici. Na křižovatce se ovšem jejich cesty střetly. Jak Boleslavskému deníku řekl řidič z havarovaného vozu, přijíždějící sanitku neslyšel. „Houkání jsem zaslechl na poslední chvíli a aniž bych stačil zareagovat, ucítil jsem náraz,“ uvedl řidič.

Auto se po nehodě převrátilo na bok a skončilo až na chodníku. Obrovské štěstí bylo, že tam nikdo nestál. Následky by tak byly mnohem tragičtější. Bez zranění vyvázl i řidič. „Naštěstí jsem byl připoutaný, což mi jistě zachránilo zdraví a možná i život,“ uvedl šofér havarovaného vozidla.

Nikdo tak při nehodě nebyl zraněn. Deníku to potvrdil i primář záchranné služby v Mladé Boleslavi Jaroslav Ďurčovič. Přesto ale posádka rychlé lékařské pomoci měla na místě práci. Do nemocnice musela přepravit ženu z havarované sanitky. Ani ta při nehodě zranění neutrpěla. Šlo však o pacientku, která je dlouhodobě hospitalizována na ARO v mladoboleslavské nemocnici a kvůli diagnostickému vyšetření byla převezena do nemocnice v Praze. Při cestě zpět ovšem došlo k oné nehodě. Vzhledem k tomu, že žena byla v době převozu v bezvědomí a připojena na řízenou plicní ventilaci, o nehodě ani nevěděla.

Dopravu na místě museli několik desítek minut řídit strážníci městské policie. Pracovníci firmy Osvit se posléze postarali o zcela zdemolovaný semafor.

Tomáš Ježek, Helena Fričová