Nehoda se stala na silnici 38 u obce Hrdlořezy, na 28. kilometru u čerpací stanice. "Řidič osobního automobilu pravděpodobně vyjížděl z čerpací stanice a chtěl se otočit do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem," uvedla středočeská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění, dechová zkouška měla negativní výsledek.

Dle informací Tomáše Bakaláře, tiskového mluvčího hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, byly na místo vyslány dvě cisterny s vyprošťovacím zařízením. Po příjezdu záchranáři zjistili, že jeden člověk je zaklíněn v osobním automobilu. Zároveň s vyprošťováním probíhala resuscitace a byl připraven převoz osoby do nemocnice.

Sledujte s Deníkem práci našich hasičů, policistů a záchranářů. | Video: HZS, ZZS a Policie Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje

"Na místo byl vyslán lékař, který zahájil resuscitaci zraněného. Ta byla neúspěšná, lékař konstatoval smrt," řekla Deníku mluvčí záchranné služby pro Středočeský kraj Monika Nováková.

Na silnici stále probíhají práce všech složek integrovaného záchranného systému. Další vyšetřování je v rukou mladoboleslavských policistů.