Během pondělního rána, se na vozovkách po celém kraji vytvořila námraza, která způsobila několik dopravních nehod. Že podmínky na komunikacích nejsou úplně vhodné informoval i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Už včera byly podmínky vhodné pro tvorbu námrazy (jíní) na komunikacích, a to i v místech s jasnou oblohou (tedy i bez mrznoucí mlhy). Dnes je situace ještě umocněna předpokládaným zvýšeným provozem a četnějšími mrznoucími mlhami," uvedl ústav na profilu sociální sítě X.

Většina nehod, která se stala během pondělního rána, se však naštěstí obešla bez větších komplikací. „Těch nehod je ale dnes ráno spoustu," potvrdila pro Deník policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Středočeští hasiči zasahovali například u Benátek nad Jizerou, kdy po nehodě třech vozidel skončil nákladní automobil v poli.

Na Mladoboleslavsku museli hasiči vyrazit i k nehodě mezi obcemi Dolní a Horní Bousov, kdy osobní automobilu skončil v příkopu, událost se obešla bez zranění.

Ilustrační foto.
Ledovka pokryla střední Čechy. Policisté ve středu zasahovali u desítek nehod

Silně namrzlá vozovka je podle středočeských hasičů i na Kolínsku. Na silnici I/38 zasahovali hasiči u nehody tří osobních vozidel. „Na místo jsme povolali sypač, protože vozovka je zde silně namrzlá," doplnili.

Na Kutnohorsku zase vyjížděli hasiči z Čáslavi k nehodě mezi Žáky a Krchleby. Zde skončil automobil na střeše. Na silnici I/2 u obce Svatý Mikuláš museli provést protipožární opatření a odtlačit vozidlo, které tvořilo překážku na vozovce.

Třiatřicetietá řidička nedobrzdila na Nymbursku a v nízké rychlosti srazila chodce na přechodu. „Jednalo se o nezletilého chlapce, ten byl s lehčím zraněním převezen do nemocnice," upřesnila Schneeweissová s tím, že dechová zkouška u řidičky byla negativní a přesné okolnosti dopravní nehody jsou v šetření nymburských policistů.