Havárie se neobešla bez zranění. Zaklíněné osoby pomohli vyprostit pražští hasiči a předali je do péče záchranářů. Hasiči pak zabezpečili místo nehody proti vzniku požáru, zasypali uniklé provozní kapaliny a přečerpávali obsah nádrží kamionů do provizorních nádob.

| Video: Youtube

„Ke třem zraněným osobám vyrazily na místo tři posádky záchranářů, přítomnost lékaře nebyla vyžádána,“ řekla Pražskému deníku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Zásah si vyžádal úplné uzavření dopravy na několik hodin. Osobní dopravu odkláněla policie na objízdé trasy. „V tuto chvíli byl uzavřen nájezd ze Spořilovské ulice na Jižní spojku ve směru na Černý Most. Důvodem je otáčení uvízlých vozidel a jejich vyvádění na Spořilovskou ulici,“ informovala policie kolem 11. hodiny. 

Kolem půl druhé byl podle policistů provoz na Jižní spojce ve směru na Prahu 5 plně obnoven. Ve směru na Černý Most trvala uzavírka déle. „V pravém jízdním pruhu probíhá stále odstraňování následku nehody,“ tweetovali policisté zhruba ve tři hodiny. O něco později se povedlo součást městského okruhu zprovoznit kompletně.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pak zveřejnil záběry, na nichž řidič bílé octavie využil takzvanou záchrannářskou uličku k jízdě v protiměru. „Záběry jsme předali policistům,“ informoval mluvčí Kavka. Na osobním twitterovém účtu pak dodal, že zvuková stopa musela z videa pryč. Jednalo se zřejmě o narážku na to, že kolegové hasiči tohoto neukázněného účastníka silničního provozu náležitě ocenili peprnými výrazy.