Počet výjezdů policistů k dopravním nehodám na Mladoboleslavsku by se každodenně dal spočítat na prstech jedné ruky. Ve výjimečných případech nemusejí policisté vyjíždět k žádnému dopravnímu karambolu. Důvodem je nový způsob hlášení dopravních nehod, který platí od ledna.

Zda jsou řidiči na silnicích opatrnější, či naopak, se v tuto chvíli těžko odhaduje. Statistiky není možné s loňským rokem srovnávat. Jediné, co lze podle tiskového mluvčího mladoboleslavského policejního ředitelství Ladislava Mareše srovnávat, jsou statistiky zraněných lidí. A ty nejsou ani trochu příznivé!

„Bohužel ve srovnání s loňským rokem je na Mladoboleslavsku více usmrcených osob,“ uvedl pro Deník policejní mluvčí. Vyšší čísla jsou také ve statistice lehce a těžce zraněných lidí.

Únorový měsíc si na Mladoboleslavsku vyžádal jedno smrtelné zranění. Za nehodu přitom nemohl řidič, ale kůň, který byl poblíž Horního Bousova ve špatnou chvíli na špatném místě. Přestože záchranáři byli na místě během krátké doby, život řidiči se už zachránit nepodařilo.

Ani právě skončený víkend se neobešel bez dopravních nehod. K jedné z nich došlo přímo v Mladé Boleslavi na kruhové křižovatce poblíž náměstí Míru. Řidič tam se svým renaultem vyjel mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Na místo musela dorazit posádka záchranné služby. Jedna z osob utrpěla lehčí zranění. Práci ovšem měli také mladoboleslavští profesionální hasiči. Zda se sníží následky dopravních nehod, tak bude záležet ve většině případů jen a jen na řidičích samotných.