Na ložné ploše svého vozidla dopoledne převážel z Doks do Mladé Boleslavi Škodu Octavia – jízda po silnici I/38 však pro něj skončila v Hlínovišti. Hlídka mu dala dýchnout – a nedopadlo to dobře: na displeji testeru se objevila hodnota 1,54 promile. Snažil se sice nabídnout vysvětlení, avšak slova o ranním kloktání francovkou mu policejní hlídka nespolkla.

S vyšším počtem hlídek než obvykle se budou řidiči setkávat během víkendu po celých středních Čechách. Plyne to ze sdělení na twitteru, jímž se středočeská policie přihlásila k účasti na dopravně bezpečnostní akci: „Prázdniny končí, vracíte se z cest… Tak hlavně, prosíme, pomalu, s rozvahou a bez karambolů. I my Středočeši dohlížíme, aby tomu tak bylo.“ Rovněž policejní prezidium na stejné sociální síti upozornilo, že v souvislosti s s tím, že máme poslední prázdninový víkend, bude u silnic větší počet policistů dohlížejících na bezpečnost a plynulost provozu. „Jezděte opatrně a buďte ohleduplní,“ vyzývá řidiče.

Aktuální zátah na silnicích policie neskrývá. Právě naopak: k zahájení dopravně bezpečnostní akce dokonce dopoledne na pražském Chodově přizvala reportéry s kamerami a fotoaparáty. „Ředitel dopravní policie Jiří Zlý upozornil, že policisté se mimo jiné zaměří na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, nedovolené držení mobilu nebo na kontrolu správného používání bezpečnostních pásů a dětských autosedaček či technického stavu vozidel. Obzvlášť se tedy soustředí na prohřešky, které patří k častým příčinám dopravních nehod – nebo s nimi souvisejí jejich vážnější následky. Také jako místa, kde hlídky působí, policie vybrala „rizikovější“ lokality.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.