K jedné takové nehodě došlo na okrese třeba v neděli 3. listopadu. Řidičce, která jela v osobním automobilu po silnici I/16 ve směru od Jičína na Mladou Boleslav, vběhlo do cesty divoké prase. „Ke zranění řidičky naštěstí nedošlo. Dechová zkouška, kterou provedli na místo přivolaní policisté, byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 80 tisíc korun,“ uvedla mluvčí boleslavské policie Lucie Nováková.

Od začátku letošního roku policisté na okrese evidují celkem 414 dopravních nehod zaviněných divokou zvěří, z toho ke 107 došlo na dálnici D10.

V souvislosti s tím policisté nabádají řidiče k opatrnosti. Pokud však ke srážce se zvěří už dojde, řidič nesmí zvíře z místa odvést, to by mu hrozil postih. Naopak – je nutné setrvat na místě a zavolat policii. Ta zkontaktuje správce nebo majitele honitby, aby zvíře odklidil. Majitele či správce je nutné o srážce informovat i v situaci, kdy zvíře není po srážce mrtvé a uteče. Policisté dále střet zdokumentují a řidiči dají potvrzení o účasti na nehodě.

Před zvěří se ovšem varují řidiči i vzájemně, a to například prostřednictvím sociální sítě Facebook. O video, na kterém je vidět srna nebo laň, která bezstarostně v noci přechází silnici, se tam před nedávnem podělil pan Petr. 

Zdroj: Petr Bobek