Vzpomínky na čtvrteční odpoledne asi dlouho zůstanou v paměti třicetiletého cizince. Ten totiž tou dobou procházel kolem řeky Jizery. Ve vodě si všiml něčeho velmi zvláštního. Když přišel blíž, zjistil, že jde o mrtvolu.

Na svůj nález okamžitě upozornil mladoboleslavské policisty. Ti na místo záhy vyjeli společně s hasiči a záchrannou službou.

Dostat mrtvé tělo z vody museli až hasiči. Těm se to podařilo poblíž mostu ve směru na Čejetice. Boleslavskému deníku to řekl tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. „Zhruba 30 – 40letý muž byl oblečen pouze do slipů, na nohou měl ponožky a na jedné noze botu. V rukou svíral gumové rukavice,“ řekl Mareš.

Lékařka na místě při prvotním ohledání těla mrtvého muže nezjistila známky násilí způsobené cizí osobou. Podle všeho bylo tělo ve vodě šest až osm týdnů. Více by ale měla prozradit nařízená soudní pitva.

Policisté zatím také neznají mužovu totožnost, a proto žádají veřejnost o pomoc. S informacemi k totožnosti neznámé mrtvoly muže se mohou lidé obrátit na kteroukoli policejní služebnu, nebo přímo na Službu kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi, telefon 974 877 330.