Tragická dopravní nehoda se odehrála ve čtvrtek odpoledne na Mladoboleslavsku, vyžádala si mladý lidský život. Osmou letošní obětí silnic na Mladoboleslavsku je pětadvacetiletý mladík z Liberecka.

Havárie se odehrála kolem 16. hodiny na silnici mezi obcemi Koryta a Mohelnicí na Mladoboleslavsku. Řidič Fordu Fusion zde projížděl úsekem s více zatáčkami za sebou a přitom nejspíše nezvládl řízení. S autem vjel do protisměru a ze silnice vyletěl. „Vůz vrazil do vzrostlého stromu,“ upřesnil policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Pětadvacetiletý šofér utrpěl velmi vážná zranění, na pomoc mu přispěchala záchranka, policie, hasiči a dokonce i záchranářský vrtulník. Bohužel nakonec nebyl potřeba, mladého muže se zachránit nepodařilo ani po dlouhotrvající resuscitaci. Z místa jej odvezla až přivolaná pohřební služba. Je tak osmou tragickou obětí silnic v regionu v tomto roce.

Čtvrtek byl na silnicích vůbec velmi rušný: Během dne byl ještě blokován provoz na rychlostní silnici R10 nadměrným nákladem, na třídě V. Klementa přímo v Mladé Boleslavi se srazilo několik aut a doslova zablokovala dopravu na této hlavní dopravní tepně města. V obci Sudoměř zase pro změnu vrazilo auto do projíždějícího vlaku. U těchto nehod se ale naštěstí nikdo vážně nezranil.