Kamion napříč celou rychlostní komunikací R10, totálně zablokovaná doprava v Mladé Boleslav, rozzuření řidiči a lidé, cestující do Mladé Boleslavi do práce nebo do zaměstnání. Tak odstartoval první pracovní den březnového měsíce. Za všechno mohla nehoda kamionu, který převážel solární panely.

K nehodě došlo krátce po sedmé hodině. „Podle dosavadního šetření řidič kamionu sjel nejprve vpravo za krajnici, kde narazil do betonového svodidla. Následně strhl řízení vlevo a najel do středových svodidel,“ uvedl k nehodě policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Nejprve asi patnáctimetrový kamion zdemoloval středová svodidla v délce přibližně padesáti metrů, poté se převrátil na bok. Komunikace se tak v obou směrech okamžitě ucpala. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Při nehodě došlo k poškození palivové nádrže. Podle operační důstojnice mladoboleslavských hasičů Soni Rajtové museli přivolaní hasiči nádrž utěsnit a následně přečerpat zhruba 400 litrů pohonných hmot do sběrných barelů. „Dále provedli odpojení akumulátoru, protipožární opatření a posyp vozovky,“ uvedla Rajtová.

Policisté podle sdělení jejich mluvčího Ladislava Mareše začali provoz z rychlostní komunikace odklánět přes Mladou Boleslav. Tam vzápětí zkolabovala doprava. Řidiči v kolonách stáli několik hodin. Většina lidí tak ráno přijela pozdě do práce i školy.

Vyprostit kamion přijela specializovaná firma z Prahy. Krátce po poledni se podařilo částečně zprůjezdnit směr na Prahu, rychlostní silnice směrem na Liberec byla uzavřena ještě zhruba o hodinu déle. „Přesná škoda zatím nebyla zjištěna, bude ale zřejmě výrazně přes sto tisíc korun,“ dodal Mareš.

Tomáš Ježek, red