Znuděné pohledy a jedna jasná otázka na rtech: Kdy už?

Na tři desítky cestujících zůstaly ve středu odpoledne uvězněny na zhruba dvě hodiny ve vlaku poblíž Dlouhé Lhoty na Mladoboleslavsku.

Neubrzdil auto před přejezdem

Uprostřed lesa nedaleko místní chatové osady totiž vjel osobní vůz Opel Corsa světle modré barvy rovnou před rozjetý vlak.

Podle všeho řidič nepřizpůsobil jízdu opravdu velmi namrzlému povrchu tamní cesty a na ledovce před přejezdem nedokázal zabrzdit.

Havárie se stala před 14. hodinou, vlak zde musel stát asi dvě hodiny. Projet se proto celou dobu nedalo po cestě ani po železnici. „Naštěstí se při nehodě nikdo nezranil, a to ani posádka automobilu, ani cestující ve vlaku,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Po nárazu vlak vůz odstrčil do strany. Na malém Opelu tak byla poškozena přední kapota a uletěl mu nárazník. Vlak měl jen pár škrábanců.

Cestující čekali hodiny ve vlaku

Za to cestující se nudili při čekání, až bude havárie řádně vyšetřena a vlak bude moci pokračovat v cestě. „Tady není kudy a kam odejít, je to uprostřed lesa a všude jsou hromady sněhu, navíc jedu až do Dolního Bousova, takže musím čekat uvnitř vlaku, ale aspoň je tu teplo,“ řekla Deníku jedna z cestujících.

Na místě došlo k drobné rozepři mezi posádkou auta a drážní inspekcí. Řidič si totiž na místo přivolal traktor, který jej měl vyprostit ze závějí. Drážní inspekce to však nedovolila do doby, než dorazí zodpovědný inspektor, který vše řádně zdokumentuje a vyšetří.

Řidič chtěl přesto vůz vyprostit s pomocí traktoru a z místa nehody jej odtáhnout. Nakonec ale emoce zchladil silný mráz a řidič vůz na místě nechal s tím, že jej vyprostí druhý den.