K prvnímu neštěstí museli vyjíždět boleslavští záchranáři do Drhlen. Byla sobota, krátce před půl šestou večer. V kempu v Drhlenách se šel starší muž osvěžit do vody. Náhle ho však přepadla srdeční slabost. Měl ale obrovské štěstí. Poblíž stojící lidé bleskově zavolali záchranku a začali s oživováním.

Podle mluvčí záchranné služby Niny Šeblové nejevil muž žádné známky života. „Na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Mladé Boleslavi. Po příjezdu záchranáři pokračovali v život zachraňujících úkonech a naštěstí se jim podařilo u pacienta obnovit základní životní funkce,“ uvedla Šeblová.

Jak také mluvčí záchranky poznamenala, včasná první pomoc přihlížejících lidí výrazně zvýšila pacientovy šance na přežití. „Následně jsme jej převezli na anesteziologicko – resuscitační oddělení nemocnice v Mladé Boleslavi,“ dodala mluvčí.

Neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a boleslavští záchranáři museli vyjíždět k dalšímu úrazu způsobenému při koupání. „Čtyřiadvacetiletý mladík skočil u obce Kochánky do jezu a způsobil si tržné poranění hlavy,“ řekla Boleslavskému deníku Nina Šeblová.

Po poskytnutí neodkladné přednemocniční péče byl muž převezen na úrazovou ambulanci do boleslavské nemocnice.

Záchranáři všem milovníkům pobytu u vody doporučující dodržovat několik pravidel: „Lidé by neměli chodit do vody po požití alkoholu. Snižuje se totiž odhad nebezpečí a lidé pod vlivem alkoholu přeceňují své schopnosti a síly,“ radí záchranářská mluvčí Šeblová.

Kromě toho by v žádném případě neměli skákat do neznámé vody a při vstupu do vody se nejprve osmělit. Náhlé ponoření totiž může způsobit zástavu srdce, a to i zdravému člověku.