Silnice byla obousměrně uzavřena. Dopravu odkláněli policisté a strážníci. Hasiči zajistili místo nehody a uzavřeli ho proti vstupu nepovolaných osob. U zvoničky totiž po nehodě hrozilo, že se zřítí. Řidiče si do své péče převzali záchranáři, kteří ho po ošetření převezli do motolské nemocnice.

| Video: Youtube

"Podle vyjádření statika je stavba nestabilní a bude třeba ji zdemolovat. Místo bylo předáno zástupci městské časti a jednotka se vrací zpět na základnu," uvedli hasiči na svém twitterovém účtu. O demolici se postará specializovaná firma.

Zvonička v Sobíně je památkově chráněna, pochází z roku 1885 a postavena byla podle návrhu V. K. Panoše. Podle památkářů jde o církevní stavbu neogotického slohu na pomezí vysoké a rustikální architektury.

Nehoda se dotkla i Pražské integrované dopravy: linka 164 - do odvolání všechny spoje ve směru Sobín mimořádně končí ve stanici Sídlišti Řepy. Zastávky Sobín až Strojírenská (včetně) nejsou obousměrně obsluhovány. Linka 306 je vedena odklonem. Neobsluhují se zastávky Sidlíště Zličín, Halenkovská, Starý Zličín, Blatnická a Valtická, informoval na svých stránkách organizátor PID Ropid.