Návrat z dovolené se pro manžele proměnil v neštěstí. Vážná havárie jejich auta zablokovala v neděli odpoledne na hodinu rychlostní silnici R10 u Mladé Boleslavi ve směru z Prahy.

Řidič auta značky Ford velmi pravděpodobně kvůli mikrospánku vyjel v úseku mezi sjezdy na Bezděčín a Mladou Boleslav vpravo mimo vozovku, vletěl do příkopu, kde přerazil betonový sloupek a zastavil se u billboardu s reklamou na obchodní dům.

Muž utrpěl zranění, s kterými skončil v nemocnici, hůř na tom byla jeho manželka, pro kterou přiletěl vrtulník a transportoval ji do pražské nemocnice na Vinohradech. Zcela zdemolovaný vůz musela z příkopu vyprostit odtahová služba. Auto je zcela na odpis a navíc se při nehodě prorazila olejová vana.

Vraceli se z Chorvatska

Kolem vozidla ležela spousta oblečení a také spacáky. Manželé se totiž vraceli z dovolené v Chorvatsku a pravděpodobně již byli blízko cíle. Řidič se proto nejspíš domníval, že dojede až domů bez odpočinku. To je podle policistů největší chyba.

Vzhledem k tomu, že na místě přistával vrtulník, byla silnice R10 ve směru na Mladou Boleslav asi na půl hodiny kolem čtvrté odpoledne uzavřena.

Tomáš Ježek, Pavel Svačina, bzd