Kolem půl sedmé se ve skladové hale CTParku Mladá Boleslav, kde sídlí Faurecia a DHL, zřítila část zdi.

"Podle prvotních informací zavinil pád zdi sesuv regálů s autobateriemi. Ty zasypaly jednoho zaměstnance," potvrdila Boleslavskému deníku středočeská policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Na místo přiletěl i záchranářský vrtulník, jeho služeb ale naštěstí nebylo zapotřebí.

Muž, který se nacházel pod troskami budovy a regálů, komunikoval se záchranáři pomocí mobilního telefonu, hasiči ho vyprostili a může mluvit o zázraku, že nebyl zraněn.

Dalších třicet zaměstnanců, kteří se ve skladových prostorách v tu dobu nacházeli, bylo evakuováno.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, z autobaterií se totiž vylila nebezpečná kyselina.

"Do haly o rozměrech 100 krát 70 metrů dorazili kromě hasičů i statik a experti z chemické laboratoře z Kamenice. Po půlhodině byl vyhlášen druhý poplachový stupeň, na místo bylo potřeba přivézt větší množství vápna nebo drceného vápence, aby se neutralizovala rozlitá kyselina," uvedla mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Očitý svědek na místě nehody prozradil, že pád zdi byl otázkou několika vteřin. "Spadlo to jako domeček z karet. A vemte si, jak dlouho je to otevřené. To musel někdo pěkně odfláknout," podivoval se. O chvilku později byl nekompromisně vykázán ostrahou objektu, která místo ohraničila páskou a nikoho nepustila blíž. 

Podle kusých informací, které se povedlo zjistit na místě, dostali zaměstnaci skladu od vedení přísný zákaz o nehodě s kýmkoliv mluvit, anonymně však tvrdili, že regály byly přetížené a tudíž stěna jejich tíhu nevydržela. Podle všeho jel skladník na vysokozdvižném vozíku.

Škody budou podle prvních odhadů velmi vysoké, případem se rovněž začali zabývat boleslavští kriminalisté.