Tři hodiny po poledni havarovalo pět osobních aut u 38. kilometru D10 poblíž Pískové Lhoty na Mladoboleslavsku. Vlastně se ve směru jízdy od Mladé Boleslavi na Prahu staly blízko sebe dvě samostatné nehody; zranění utrpěli tři lidé. Policisté dálnici uzavřeli a provoz odklonili na sjezdu na Bezděčín. Objízdná trasa se však rychle ucpala a na dálnici se vytvořila kolona dosahující až devíti kilometrů.


O něco kratší, zhruba šestikilometrová kolona, se vytvořila na D5 na příjezdu do Prahy od Berouna, kde pět osobních aut bouralo 15 minut po 15. hodině na dálničním kilometru 4,3; poblíž čerpacích stanic u Rudné. Zde byl navíc hlášen únik nebezpečné látky; šlo o penetraci na podlahy. Směr na Prahu policisté uzavřeli – citelnému zdržení se však nevyhnuli ani motoristé vyjíždějící z hlavního města. V tomto případě to měla na svědomí především pomalá jízda řidičů, kteří si nehodu a zásah složek integrovaného záchranného systému v protisměru prohlíželi.

Na D10 na Mladoboleslavsku se navíc čtvrt hodiny po 17. hodině stala další hromadná nehoda. Šest osobních aut se ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav srazilo na exitu 21 Tuřice. Naštěstí se vše obešlo bez zranění – a průjezd se podařilo poměrně rychle uvolnit.