Havárie osobního vozidla Lexus zastavila v pondělí kolem půl třetí odpoledne provoz na rychlostní silnici u Mnichova Hradiště.

Asi 300 metrů za Mnichovým Hradištěm směrem na Mladou Boleslav vyjelo osobní auto mimo vozovku do pravého příkopu. Tam následně narazilo do betonového mostku, vyletělo do vzduchu a skončilo mimo vozovku na střeše.

Pětasedmdesátiletého řidiče dopravila sanitka do nemocnice v Mladé Boleslavi, jeho o čtyři roky mladší spolujezdkyni z auta vyprostili hasiči a následně ji vrtulník transportoval s podezřením na vážné poranění páteře do nemocnice v Praze. „Podle prvotní výpovědi řidiče byl příčinou vyjetí ze silnice mikrospánek. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Asi hodinu po nehodě byl provoz v místě nehody částečně obnoven. Zcela byla rychlostní silnice průjezdná o několik desítek minut později. Okolnosti havárie i přesnou příčinu policisté dále vyšetřují.

I na začátku týdne tak pokračovala série velmi vážných havárií, jež se odehrály od pátku na Mladoboleslavsku. Nejprve převrácený nákladní vůz blokoval silnici R10, následně bouralo pět aut u Čisté a zde musel přistávat vrtulník pro těžce zraněné. O víkendu pak vyletěl vůz Škoda Superb ze silnice R10 a zřítil se ze dvou metrů na louku.