Půlnoční závodní dráha… To jsou slova jedné písničky legendární hudební skupiny Katapult. Obdobně asi probíhala jízda sedmadvacetiletého řidiče Škody Fabia.

Ten v úterý krátce po druhé hodině ráno jel v Mladé Boleslavi po Zalužanské ulici ve směru od Dukelské ulice. Na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost stavu povrchu silnice, dostal smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci. Tam narazil do posuvných vrat a oplocení firmy. Po nárazu se auto převrátilo na bok.

„Řidič ani jeho čtyřiatřicetiletý spolujezdec naštěstí neutrpěli žádné vážné zranění. Škoda, kterou havárií způsobili, je odhadována asi na sto tisíc korun,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Policisté vyzvali řidiče k dechové zkoušce. Podle opakovaných měření byl pod vlivem alkoholu a policisté mu naměřili přes jedno a půl promile. Vyzvali řidiče také k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, čemuž se dobrovolně podrobil.

„Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz, zakázali další řízení a poučili ho, že až do rozhodnutí ve věci nesmí řídit žádná motorová vozidla,“ uvedl Mareš.

Řidič čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.