Půl roku nezaznamenala policie na silnicích v celém okrese nehodu se smrtelným zraněním.

„Tak dlouhé období bez úmrtí při nehodách nikdo nepamatujeme," konstatuje opatrně vedoucí mladoboleslavské dopravky Vladislav Král.

Podle jeho slov policisté dělají maximum pro to, aby v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu maximálně usměrňovali řidiče a účinnými opatřeními zabránili v jízdách nezodpovědným řidičům.

„Byl bych nejradši, kdyby období bez nehod se smrtelným zraněním nikdy neskončilo," uvedl dále Vladislav Král.

Dobře ale ví, že se vše může při velkém provozu automobilů a častých chybách řidičů, ale i chodců a cyklistů rázem změnit.

Dopravní policisté na Mladoboleslavsku využívají při dohledu nad bezpečností silničního provozu v boji proti silničním pirátům už přes rok vozidlo VW Passat v civilním provedení, ale s moderním technickým vybavením.

Policisté s tímto vozem již během půl roku vybrali na pokutách tolik, kolik pořízení silného automobilu stálo. Dalším významným pomocníkem pro nadcházející letní období je také silný silniční motocykl. Ten bude dohlížet zejména na nebezpečně jezdící motorkáře.

Zatím poslední nehodu se smrtelným zraněním na Mladoboleslavsku vyšetřovali policisté 6. prosince loňského roku na Průmyslové ulici v Kosmonosech, kde kamion usmrtil ženu na přechodu pro chodce. Za celý rok zemřelo při nehodách osmnáct lidí.

Vloni touto dobou již policisté evidovali při nehodách od začátku roku deset smrtelných zranění. Počet nehod roste, stejně jako počet lehce zraněných.